Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

dieta bezglutenowa 2011/12/15 09:59 #11094

  • yju
  • yju Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pomocy !!! Muszę z dzieckiem przejść na dietę bezglutenową i proszę o pomoc. Na pewno w Słubicach są bezglutenowcy, turzy podpowiedzą mi jak zdobyć produkty, gdzie je kupić w miarę tanio. Nasze miasto nie ma punktu z taką żywnością, a to co oferuje PiP to'' bida z nędzą'' . :S Czas mnie nagli więc proszę piszcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: dieta bezglutenowa 2011/12/15 10:05 #11095

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
kiedyś mój brat miał taka dietę, chleb, ciastka itd kupowaliśmy stąd : www.glutenex.com.pl/ w Słubicach wtedy nic nie było takiego, nie wiem jak dziś, ale w internecie na pewno jest mnóstwo takich sklepów. a może we frankfurcie jest jakiś sklep ze zdrową żywnością i ma takie produkty?
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: dieta bezglutenowa 2011/12/15 10:16 #11096

  • Wiesław
  • Wiesław Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 7

yju napisał: Pomocy !!! Muszę z dzieckiem przejść na dietę bezglutenową i proszę o pomoc. Na pewno w Słubicach są bezglutenowcy, turzy podpowiedzą mi jak zdobyć produkty, gdzie je kupić w miarę tanio. Nasze miasto nie ma punktu z taką żywnością, a to co oferuje PiP to'' bida z nędzą'' . :S Czas mnie nagli więc proszę piszcie.

Sprawdź w markecie Piotr i Paweł. Tam jest regał ze zdrową żywnością i z tego co kojarzę są też produkty bezglutenowe. Jak tam nie będzie to chyba tylko internet Ci pozostaje :(
albo może we Frankfrucie ktoś się orientuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: dieta bezglutenowa 2011/12/20 19:45 #11139

  • Hanuta
  • Hanuta Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
We Frankfurcie jest tzw. (a może był?) Reformhaus zaraz za przejsciem granicznym w pierwszym bloku na prawo, poza tym sklepy ekologiczne w Oderturm i przy Karl Ritter Platz. W Oderturm (przed wejściem do Karstadt/ Schäpchenmarkt i restauracji rybnej) jedna z ekspedientek mowi po polsku.

DZG, czyli Niemieckie Towarzystwo Celiakii wydaje liste zwykłych produktów spozywczych, ktorych producenci gwarantuja, ze nie ma w nich glutenu.. Sami 10 lat temu wedrowalismy wzdluz polek w supermarkecie i kupowalismy po normalnej cenie normalne produkty. Z tym, ze do DZG tzreba sie zapisac i zaplacic jakas skladke. Czyli prawie mysle, ze polski sklep internetowy moze byc rozwiazaniem. Pod Poznaniem jest piekarnia, w ktorej zamawialismy torty bezglutenowe na kazde urodziny - ale wtedy mieszkalismy w P. Nie wiem, czy sa w stanie przeslac tort z kremem i bajerami na odleglosc...

Co do diety - tez to przerabialismy i moge potwierdzic, ze jesli dieta ma byc skuteczna, to tylko 100-procentowa. Tzn. osobne masło, osobny koszyczek, osobny nóż do chleba zwykłego i bezglutenowego, zero kontaktu jednych produktów z drugimi. Zadnych słodyczy wciskanych dziecku do reki przez pania w sklepie, zawsze jakas wlasna przekaska w torebce, pelna dyscyplina. Po jakims czasie daje sie z tym zyc, nawet pojechac na kilkutygodniowe wakacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1