Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Oddawanie osocza w f/O 2011/09/05 15:36 #10065

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam :)
Oddaje ktoś osocze w Frankurcie?
Jeżeli tak, to mam parę pytań; co jest potrzebne, aby takie osocze oddać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: Oddawanie osocza w f/O 2011/09/05 16:40 #10066

  • kbl
  • kbl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
ważny dowód osobisty(w całości, nie może być nadłamany itp.), dobre żyły i pełnię zdrowia. Jeśli miejsce zameldowania w dowodzie masz powyżej 150km od Frankfurtu musisz mieć dowód, iż mieszkasz w Słubicach (umowa najmu np.)
Oddanie osocza polega na pobraniu pełnej krwi, odseparowaniu osocza i zwrócenia czerwonych krwinek, więc nie osłabia to organizmu w takim stopniu jak oddanie pełnej krwi. Pierwszy raz jesteś rejestrowany, a lekarz sprawdza jakość Twoich żył (muszą być dostatecznie widoczne na obu przedramionach) oraz ogólny stan zdrowia połączony z wywiadem. Po serii badań próbka krwi przesyłana jest do laboratorium gdzie poddawana jest badaniom na HIV, żółtaczkę i inne poważne choroby, gdy w przeciągu tygodnia nie dostaniesz informacji o w/w schorzeniach możesz przyjść oddać osocze. Ciekawostką jest, iż takie badania odbywają się co 5 oddań, więc przy okazji kilku euro dostajesz również darmowe badania na wszelkiego rodzaju choroby.
W razie pytań mogę udzielić więcej odpowiedzi, mam już za sobą ponad 150 oddań :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: Oddawanie osocza w f/O 2011/09/05 17:02 #10068

  • kusy0s9
  • kusy0s9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 71
  • Otrzymane podziękowania: 2
ile zarobiłeś/aś na tych 150 oddaniach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: Oddawanie osocza w f/O 2011/09/05 17:09 #10069

  • kbl
  • kbl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
od czasu jak oddaje (dobre kilka lat) już dwa razy zmienia się system premiowy więc ciężko to obliczyć. Za każdym razem dostajesz 15 Euro, dodatkowo do każdego 5, 10 i 15 dostajesz dodatkową premię. Uzależnione jest to od wagi (zapomniałem dodać ze trzeba miec min 60kg), są trzy grupy wagowe, od których uzależnia się ilosc oddanego osocza do 70, do 80 i powyzej 80kg. ja jako grupa 70-80kg oddaję 750ml osocza, dostaję 15 euro podstawy, za 5. i 10. razem 28E, a za 15. razem 33 E. Fortuna to nie jest, ale podreperować studencki budżet potrafi :)



Ważną informacją jest to, iż dopuszczalna częstotliwość oddawania osocza jesz znaczą mniejsza od częstotliwości oddawana pełnej krwi. w krwi jest to około 3-6 miesięcy, przy osoczu min 4 dni, ale raczej tak dużej częstotliwości nikt nie poleca, gdyż mimo wszystko jest to osłabienie organizmu.

Przed osoczem zjeść trzeba porządny posiłek i wypić od 1,5 do 3 litrów wody w celu rozrzedzenia krwi (ilość czerwonych krwinek na litr jest sprawdzana każdorazowo). Mi w zupełności wystarcza 1,5 litra, na początku trzeba wypijać więcej. Zakazany jest alkohol i zbyt tłuste posiłki przez 24h przed oddaniem osocza. Można czytać, słuchać muzyki, pisać smsy, zakazane są rozmowy przez telefon, obsługa częściowo zna polski (wszyscy lekarze i kilka pielęgniarek). Część jest również polskiej obsługi a wszystkie dokumenty są w języku polskim, więc bariery językowej nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kbl.

O:Oddawanie osocza w f/O 2011/09/05 19:33 #10071

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Skoro nie ma bariery językowej, to się przejdę.

Powiedz mi jeszcze, bo mówisz, że żyły muszą być widoczne.
Myślisz, że blizna na prawej ręce w miejscu gdzie zazwyczaj pobiera się krew, byłaby przeszkodą? Albo branie kropelek do oczu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Oddawanie osocza w f/O 2011/09/06 12:14 #10074

  • kbl
  • kbl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
kwestia kropel do oczu bardzo wątpię, wiadomo, że trzeba się przyznać do przebytych chorób i alergii ale jeśli nie są to jakieś specyficzne, ekstra mocne leki to napewno nie będzie to przeszkadzać.

Co do blizny - zależy, i to nawet nie od samej blizny tylko od lekarza, ja np. mam na prawej ręce bardzo cienkie żyły i teoretycznie z prawej ręki nie mogę oddawać, dostałem jednak dopuszczony i nigdy później nikt mi nie kazał po raz drugi się tłumaczyć. Najlepiej się przejść i się przekonać :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Oddawanie osocza w f/O 2011/09/06 15:25 #10075

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok, dzięki.
Jak możesz mi napisać jeszcze jak tam trafić, to byłbym bardzo wdzięczny. :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Oddawanie osocza w f/O 2011/09/06 16:19 #10076

  • kbl
  • kbl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Oderturm, drugie piętro wejście na klatkę schodową naprzeciwko Karstadu, lub od strony dużego parkingu obok dużej nalepki na szybie Haema Blutspende

www.haema.de/spendezentren/frankfurt-oder.html#c657

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Oddawanie osocza w f/O 2011/09/06 17:10 #10078

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki Ci bardzo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1