Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

PRACA W NIEMIECKIM SZPITALU 2010/07/30 10:43 #6425

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jak wygląda sytuacja polskiego personelu medycznego- pielęgniarek i położnych w niemieckich szpitalach? Czy polska pielęgniarka,położna jest tylko na "wynieś-przynieś" czy liczą się jej kwalifikacje i jest traktowana jako dobry materiał na pracownika. Czy łatwo jest dostać pracę po niemieckiej stronie? Może czyta to ktoś, kto pracuje we Frankfurcie w szpitalu. Bardzo proszę o opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PRACA W NIEMIECKIM SZPITALU 2010/07/30 12:02 #6426

  • miastowa
  • miastowa Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 5
Nie wiem czy Ci pomoge jezeli chodzi o Frankfurcki szpital, ale w zachodnich Niemczech znam 2 osoby polskiego pochodzenia - kobieta pracuje na stanowisku pielegniarki, a mezczyzna jest lekarzem.
Obie te osoby wyjechaly w latach 80 i maja niemiecki paszport.
Kobieta nie za dobrze mowila po niemiecku, facet prawie perfecyjnie.
Ona na poczatku uczyla sie jezyka na intensywnych kursach, a pozniej podjela prace w szpitalu.
Traktowani sa normalnie i na rowni z pracownikami innego pochodzenia, czytaj: niemieckiego, rosyjskiego itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PRACA W NIEMIECKIM SZPITALU 2010/07/30 19:03 #6427

  • nerra
  • nerra Avatar
  • Gość
  • Gość
Wiem, ze w Bad Saarow w klinice poszukuja stale polskiego personelu, warto skontaktowac sie z nimi.
np. Helios Kliniken w Bad Saarow
www.helios-kliniken.de/klinik/bad-saarow...stellenangebote.html

na pewno warto podszlifować język. Lekarz lub pielęgniarka bez znajomości chociażby na początek - podstawowej- nie za bardzo się przyda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PRACA W NIEMIECKIM SZPITALU 2010/07/30 19:37 #6428

  • ig@wp.eu
  • ig@wp.eu Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam

wygląda to tak,jestem pigułą po skończonym medyku w 94r.pomimo, że miałam obywatelstwo tez niemieckie musiałam przejść w niemczech przez praktyki zawodowe jak i egzamin państwowy który składal się z 3 części - teoria, praktyka (opieka przez cały dyżur nad jedną salą, rozkładanie leków ,wizyta....itd.) jak i napisanie planu pielęgnacyjnego do pacjenta ktorego wybrał ci w podczas egzaminu egzaminator....
nie można tu mówić o znajomości języka w stopniu podstawowym , bo często na niektorych odzialach szpitalnych dyżury nocne są pojedyńcze .A napisanie raportow i współpraca z lekarzem nie polega na rozmowie o kawie ;)
Pracuję obecnie jako Rat .Med. i też musialam skończyć szkołe w Bad Saarow i przystąpić do egzaminów państwowych pomimo ukończonych studiów w Polsce o specjalizacji Rat. Med.

Można wprawdzie próbować szukać pracy w domach opieki jako pomoc pielęgniarska......ale nie wiem czy wszystkich taka praca satysfakcjonuje......ja wytrzymałam 4 lata.... :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ig@wp.eu.
  • Strona:
  • 1