Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Arbeitsamt 2015/02/02 07:33 #21581

  • Juleek
  • Juleek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam. Czy ktoś orientuje się w temacie zarejestrowania się w niemieckim urzędzie pracy we Frankfurcie? Jestem osobą pracującą w Polsce ale chciałabym znaleźć legalną pracę we Frankfurcie, czy mogę zarejestrować się we frankfurckim urzędzie pracy jako osoba bezrobotna??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/02 15:35 #21586

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Podstawa zarejestrowania jest meldunek niemiecki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/02 17:20 #21587

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Nie wprowadzaj w błąd kobieto. Ja rejestrowałam sie kilka lat temu i nie wymagali ode mnie meldunku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/02 18:37 #21588

  • Juleek
  • Juleek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
No wlasnie w przeciagu pol roku chcemy z mezem ktory ma juz legalna prace w niemczech wyprowadzic do frankfurtu i cos wynajac. Zameldowac sie mozna poprzez zlozenie informacji w urzedzie meldunkowym w niemczech o ile dobrze wyczytalam w internecie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 07:00 #21590

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Juluś dobrze zrobicie . Jak najdalej od tego polskiego syfu. Tutaj coraz gorzej w PL.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 08:09 #21592

  • Juleek
  • Juleek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Właśnie wiem tylko boje się, że to nie będzie takie łatwe jak się wydaje (legalna praca, zameldowanie)...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 09:24 #21594

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Nie ma nic prostszego kiedy masz już prace. I pisz do urzędu właściwego w niemczech żeby dopłacali wam do mieszkania. Nie jesteście darmozjadami skoro mąż twój pracuje. A Niemcy to kraj na poziomie nie to co Polska...syf ,bagno i złodzieje dookoła. Polacy coraz bardziej zachowują się jak hieny i to przez system ,który nie długo każe nam zjadać siebie nawzajem bo nie będziemy wstanie zapracować na chleb.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 09:29 #21595

  • Juleek
  • Juleek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
COS BEDZIEMY MUSIELI POKOMBINOWAC I NIE CHODZI JUZ NAWET O DOPLATE DO MIESZKANIA BO CENY NAJMU MIESZKANKA WE FRANKFURCIE NIE SA AZ TAK DUZE, TYLKO TROCHE SIE BOJE ZE JA TAM PRACY NIE ZNAJDE CHOCIAZ ZNAM NIEMIECKI NIE PERFEKT CO PRAWDA ALE SPOKOJNIE SIE DOGADAM. ZOBACZYMY CO Z TEGO WYJDZIE :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:04 #21597

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Ja też znam bardzo dobrze niemiecki i zaczynam poszukiwania. Czas najwyższy się stąd ulotnić tak jak chce pan burmistrz i rządzący. Gdziekolwiek idę (urzędy) wszędzie mi sugerują żeby szukać pracy w niemczech. Urząd Miasta, ZAMK, Urząd Pracy i Starostwo....Tak teraz wygląda Polska. Piperzyć to... pózniej sami w swoim gównie będą się tarzać Ci co tutaj rządzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Office.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:20 #21598

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość
OTRZYMYWANIE JAKICH KOLWIEK POMOCY SOCJALENE ZASILKOE ARBEITLOSEGELD ZAWSZ UWARUNKOWANE JST POSIADANIE AKTUALNEGO MELDUNKU NA TERYTOROM NIEMIEC
BEZ POSIADANIA MELDUNKU NIC NIE ZALATWISZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TU NA TEJ STRONIEPO POLSKU PISZE DUZO CIEKAWYCH ZECZY www.arbeitsamt.pl/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:26 #21600

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość
Zasiłek mieszkaniowy - Wohngeld

Co zrobić jeśli koszty czynszu wystają ponad miesięczny budżet? Pomocny może okazać się zasiłek mieszkaniowy. Dowiedz się kto może się o niego ubiegać oraz gdzie i jakie dokumenty należy w tym celu złożyć
Wohngeld

To świadczenie socjalne jest dodatkiem do kosztów utrzymania. Możliwe jest do otrzymania po złożeniu odpowiedniego wniosku. Opłacany jest on w połowie przez państwo, w połowie przez gminy. Osoby pobierające zasiłek socjalny i otrzymujące pomoc z tytułu ofiar wojennych otrzymują zasiłek mieszkaniowy zawsze bez składania wniosku.
Komu przysługuje zasiłek mieszkaniowy?

Do zasiłku mieszkaniowego każdemu przysługuje prawo tak więc każdy, kto spełnia warunki może z niego korzystać. Wnioski o przyznanie zasiłku mieszkaniowego można uzyskać we wszystkich ośrodkach administracji gminnej, miejskiej lub dzielnicowej. Również w tych miejscach można uzyskać bezpłatną pomoc przy wypełnieniu. Odpowiedź o przyznaniu lub odmowie zasiłku musi być udzielona w formie pisemnej przez odpowiedzialny urząd.
Potrzebne dokumenty


Do wniosku o zasiłek mieszkaniowy powinny zostać dołączone dokumenty (Jeśli nie można zgromadzić wszystkich wymaganych natychmiast, należy wniosek wypełnić, złożyć i brakujące zaświadczenia dostarczyć później):


Zaświadczenia o dochodach brutto wszystkich współfinansujących budżet domowy osób
- W przypadku zatrudnionych: zaświadczenie o zarobkach (Verdienstbescheinigungen)
- W przypadku rencistów: zaświadczenie o wysokości renty (Rentenbescheide) z uwzględnieniem ostatnich zmian
- W przypadku prowadzących działalność gospodarczą:
Podatek dochodowy –zaświadczenie o przedpłacie (Einkommensteuer-Vorauszahlungsbescheid)
- Informacja o ostatnim podatku dochodowym (Einkommensteuerbescheid)
- Deklaracja ostatniego podatku dochodowego (Einkommensteuererklärung)
- W przypadku otrzymujących alimenty: zaświadczenie o rodzaju, wysokości świadczenia
- W przypadku dzieci: zaświadczenie o wysokości zasiłku na dziecko (Nachweis über Kindergeld)
- W przypadku bezrobotnych: zaświadczenie z Urzędu Zatrudnienia o wysokości pobieranych świadczeń
- W przypadku uczących się: zaświadczenie o rodzaju, wysokości opłat związanych z nauką
- W przypadku otrzymujących świadczenia socjalne i ofiar wojennych: zaświadczenie o rodzaju, wysokości świadczeń
- Zaświadczenia o innych obciążeniach
-

Zaświadczenia o czynszu
- Umowa najmu (Mietvertrag) i zaświadczenia związane kosztami
- Zaświadczenie o podnajęciu (Nachweis über Untervermietung)
- W uzasadnionych przypadkach wielkość powierzchni mieszkalnej


Pozostałe wymagane zaświadczenia
- Karta podatkowa (Lohnsteuerkarte) bieżąca bądź z poprzedniego roku
- Zaświadczenie o kosztach uzyskania przychodu
- Zaświadczenie o dopełnieniu obowiązku alimentacyjnego z uwzględnieniem rodzaju i wysokości świadczeń (Nachweise über die Erfüllung gesetzlicher Unterhaltsverpflichtungen)
- W przypadku osób uczących się zaświadczenie o rodzaju i miejscu nauki (Nachweis über Ausbildungsart und Ausbildungsort)
- W przypadku osób ciężko upośledzonych legitymacja (Schwerbehindertenausweis)
- W przypadku osób wymagających opieki (znajdujących się w domu): zaświadczenie o potrzebie opieki (Nachweis über die Pflegebedürftigkeit)
- W przypadku osób będących ofiarami prześladowań nacjonalistycznych: zaświadczenie o przynależności do grupy osób represjonowanych.
.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:29 #21601

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Tak.... żeby otrzymać zasiłek lub jakąkolwiek pomoc należy mieć meldunek .Ale nie do tego żeby zarejestrować się w Arbeitsamcie lub Jobboerse. Logicznym jest, że żeby dostać zasiłki i pomoce dofinansowania wymagany jest meldunek ale żeby takowy uzyskać pierw należałoby tam zamieszkać :-) Co nie Hansik?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Office.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:38 #21602

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość

Office napisał: Tak.... żeby otrzymać zasiłek lub jakąkolwiek pomoc należy mieć meldunek .Ale nie do tego żeby zarejestrować się w Arbeitsamcie lub Jobboerse. Logicznym jest, że żeby dostać zasiłki i pomoce dofinansowania wymagany jest meldunek ale żeby takowy uzyskać pierw należałoby tam zamieszkać :-) Co nie Hansik?


MELDUNE JEST ZECZA NIE ZBEDNA BEZ TEGO NIC NIE ZALATWISZ NO ALE MAJAC MELDUNE MASZ OBOWIAZKI Z KTORYCH NIKT CIEBIE NIE ZWOLNI

TO OD PIERWSZEGO DNIA POSIADANIE UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO NIE MIECKIEGO BO POLSKIE TRACI SWA WAZNOSC UBEZPIECZENIE PRYWATNE KOSZYUJE W AOK OK 160 EURO MIESIECZNIE

DRUGA NIESPODZIANKA TO OPLATA RTV ARD CZTLI MC TO JEST 17 ,80 EURO

NAPEWNO ZNAJDZIE SIE MAGIK CO NAPISZE PO CO . TO ODPOWIADAM NIE PLAC GLUPI A DO TWOJICH DRZWI I TAK PREDZEJ CZY POZNIEJ ZAPUKA KOMORNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:44 #21603

  • Juleek
  • Juleek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie chodzi mi o socjale niemieckie bo nie jestem jakims darmozjadem, chodzi mi o to czy pracujac w pl moge zarejestrowac sie w de jako bezrobotna i z momentem znalezienia pracy w de zwolnic sie z pracy w pl...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Arbeitsamt 2015/02/03 12:50 #21604

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Wracając do meritum sprawy. Oczywiście że możesz. Sama tak robiłam pare lat temu.
I nie potrzebujesz do tego żadnego meldunku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2