Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/08 09:44 #19440

  • Massslanka23
  • Massslanka23 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej! Jestem tutaj nowa, także witam wszystkich serdecznie ;-) Mam kilka pytań i może ktoś z Was mi będzie mógł podpowiedzieć co i jak. Ogólnie chodzi o podjęcie studiów w Słubicach (potrzebuję dyplom studiów magisterskich, bo licencjat skończyłam na stosunkach międzynarodowych UAM w Poznaniu, ale chciałabym pracować w Niemczech i wyjeżdżam z Poznania).

Więc tak - jestem z Kostrzyna, znam j. niem w stopniu bardzo biegłym i chciałabym spróbować znaleźć pracę w Niemczech (mam tak dużo znajomych, nie tylko pracujących fizycznie ;-) ). Ale potrzebne mi są do tego studia magisterskie, żeby je jakośtam kontynuować. Znalazłam w necie, że w Słubichach UAM jest kierunek po angielsku ze współpracą z uniwersytetem we franfutrcie Viadrina. No i moje pytanie jest takie czy Waszym zdaniem warto próbować robić te studia i nawiązywać jakieś kontakty we frankurcie, czy to mi pomoże w pracy itd. Nie chcę zostać tylko z licencjatem, a w Poznaniu też nie chce siedziec.

Ma ktoś podobne doświadczenia? Czy te studia w Słubicach sa spoko?
Pozdrowienia i buziakI! :*

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/08 11:31 #19441

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4
Lepiej idz na studia np. do berlina lepsze papiery po, 'inny prestiz' uczelni, latwiej o prace, ze nie wspomne o mozliwosciach duzego miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/08 17:09 #19445

  • Twoja trauma
  • Twoja trauma Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 2
Znam wiele osób takich jak Ty, które po Viadrinie znalazły super robote. Znam też takich co wiecznie narzekają i nie mogą nigdzie zagrzać miejsca. Także takich światowców z "Berlyna".
Wszystko zależy od człowieka - jeśli jesteś ambitna, pracowita to sobie poradzisz.
To co proponujesz to dobra opcja na start w zawodowym życiu, blisko na zachód, dobra uczelnia, możliwość praktyk w niemieckich firmach. Ja polecam. Brakuje w naszym mieście młodych ogarniętych ludzi z ambicjami. Zapraszamy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/08 18:19 #19446

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
Viadrina jest uznawana na całym świecie i może dorobić sobie w drukarni ulotki w Frankfurcie praca tylko dla studentów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/10 10:32 #19454

  • irka
  • irka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 80
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jest jeszcze jedna opcja, że jak Pani zna j.niemiecki to może Pani iść na bazar w Słubicach zamiast mieć jakieś wydumane ambicje na studia w Berlinie.... To są autentyczne słowa, które usłyszałam od osoby pracującej w słubickim sądzie, kiedy tam walczyłam o swoje prawa do studiowania......jako młody, ambitny, zdolny człowiek....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/10 14:25 #19455

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jesli przyjdziesz na studia do cp ( bo chyba o tym piszesz , wspolpraca z viadrina ) a potem bedziesz chciala robic jakies praktyki to i tak najczesciej szuka sie praktyk w dobrych, znanych firmach a takie to niestety sa poza slubicami i frankfurtem. Wiec moze lepiej zamiast pozniej dojezdzac, zdecydowac sie na studia w innym miejscu.Ale dla Pani (jesli pochodzi Pani z Kostrzyna) to chyba lepiej szukac studiow w innym miescie (o Berlinie wspomnialem ze wzgledu na bliskosc od kostrzyna i mozliwosci, ale w poblizu jest kilka innych miast ktore sa prezne i sie rozwijaja np: Cottbus, Drezno)
Proponuje sie tez zainteresowac czyms co sie nazywa Dualstudium. Mysle ze to tez dobra opcja robienia magistra a jednoczesnie pracy, Pracodawca finansuje studia i placi miesieczne wynagrodzenie, zapewnia praktyke oraz oczekuje, ze po zakonczeniu studiow bedzie mial wykfalifikowanego znanego firmie pracownika. Co do pracy w drukarni to nie chce mi sie wypowiadac . . . :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Praca w Niemczech a studia w Słubicach 2014/07/15 08:42 #19480

  • irka
  • irka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 80
  • Otrzymane podziękowania: 11
Idź do sądu rejonowego w Słubicach, wydział rodzinny. Poszukaj taką panią kurator, odpowiedzialną za okręg rzepiński i przedstaw jej swój problem. Pani kurator szybko Ci rozwiązanie znajdzie. Wyjaśni Ci, że w wieku 21 lat powinnaś mieć trójke dzieci i męża a nie myśleć o studiach! A jeżeli chodzi o znajomość j.niemieckiego i jego wykorzystanie do dalszego rozwoju to pani kurator j.niemieckiego nie zna a do Frankfurtu chodzi, książek nie czyta i zakupy też zrobi!!! Widzisz młoda damo są osoby w Słubicach, które mają i takie rozwiązanie na Twój dylemat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1