Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/02 10:17 #18077

  • flower88
  • flower88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam. Czy ktoś wie jakie warunki trzeba spełniać by otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w niemczech. wchodziłam na strone urzedu ale nie wiele sie dowiedziałam. tzn trzeba mieć przepracowane 12 miesięcy i mieć opłacane składki. a co z meldunkiem , jeśli jestem zameldowana wyłącznie w słubicach to zasiłek mi się juz nie należy? jeśli ktoś jest zorientowany bardzo prosze o odpowiedź. dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/02 11:09 #18078

  • miastowa
  • miastowa Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 5
Przepracowalas w Niemczech troche? (nie mam na mysli pracy "Mini Job"), zostalas zwolniona, dostalas wypowiedzenie, czy umowe Ci nie przedluzyli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/02 12:19 #18079

  • flower88
  • flower88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
tzn jeszcze pracuje ale prawdopodobnie zostane zwolniona. pracuje w tej samej firmie prawie półtora roku tylko raz zmieniałam pośrednictwo . przez pierwsze pośrednictwo pracowałam równy rok i nie było umowy przedłużenia a przez następne pracuje prawie pół roku . a co z tym meldunkiem? dzieki za odpowiedź pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/02 22:47 #18081

  • miastowa
  • miastowa Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 5
Teoretycznie jezeli masz umowe na czas okreslony, np na rok, badz dwa - musisz 3 miesiace przed koncem umowy zarejestrowac sie w Urzedzie.
Jezeli zostajesz od tak zwolniona z dnia na dzien, masz na to 1 - 3 dni w zasadzie (to tez roznie moze wygladac w danym wojewodztwie). Dostajesz druczki do wyplenienia i to wszystko.
Nie wiem jak to jest z tym meldunkiem, z logicznego punktu widzenia nie powinno byc problemu, gdyz teoretycznie z Twojej wyplaty idzie skladka na wypadek bezrobocia (na tzw. Lohn/ Abrechnung´u musialabys zobaczyc).
Wysokosc dostawanych pieniedzy jest liczona na podstawie ostatnich 12 miesiecy.
Radzilabym Ci sie po prostu przejsc do Urzedu, jak tylko dostaniesz wypowiedzenie i zlozyc wniosek o bezrobotne (Arbeitslosengeld zu beantragen), wez ze soba dokumenty jak: dowod osobisty, papiery z pracy, Lohnsteuerkarte,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/03 06:51 #18082

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Wiec musze cie zmartwic ,zeby dostac zasiłek musisz być zameldowana w niemczech -minimum trzy miesiące -zasiłek nalezy ci sie w Polsce około 500 zł .Inic tu nie pomożesz takie jest prawo .Jedynym ratunkiem jest meldunek lub wynajecie mieszkania w niemczech.Zawsze jest jakiś haczyk... pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/03 16:20 #18085

  • ziomalzx
  • ziomalzx Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 8
zasiłek w polsce... ale mowa tu o polsko-niemieckiej "kuroniówce" pobieranej w polskim up ?
niby po przepracowanych 3 latach nie trzeba mieć meldunku...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ziomalzx.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/03 21:50 #18087

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Niestety mój mąz w tamtym roku miał isc na kurzarbeit lecz nie miał meldunku ,i niemieccy urzednicy wysłali go do polski .Dodam że pracuje trzy lata,ale ma super szefa który załatwił mieszkanie i mamy teraz meldunek i prawo do zasiłku.Gdzie sie nie obejrzysz dupka z tyłu :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: jak uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w frankfurcie? 2013/12/04 10:57 #18089

  • AniaKlaudia
  • AniaKlaudia Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1