Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/29 10:26 #12730

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Wszędzie wyzysk i brak porządnych zarobków takich mamy pracodawców he he

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez torpeda.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/29 15:16 #12734

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 537
  • Otrzymane podziękowania: 26
A popatrz, ile pracodawcę kosztuje utrzymanie pracownika?! To jest dopiero horror! I tu możesz sobie odpowiedzieć, kto jest największym i najbardziej bezlitosnym złodziejem na rynku!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/29 15:56 #12737

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Akurat jeśli chodzi o koszty utrzymania pracownika to nie jest wina pracownika ,że ma obowiązek płacić składki na niego.Jeśli chce się zatrudniać ludzi to trzeba liczyć się z kosztami,ale nie myl pojęć bo zwyczajnie nie na temat to co piszesz.Ja nawiązuję do wyzysku przez pracodawców a nie do kosztów utrzymania ich.Więc jeśli zależy Ci na tym by ubolewać nad kosztami utrzymania pracownika to załóż nowy wątek a nie wikłaj tematu który założyłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/30 05:02 #12738

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 537
  • Otrzymane podziękowania: 26
Fakt, niezbyt uważnie przeczytałem za pierwszym razem twoje wywody, bo wydawało mi się,że jest trochę zbędnych dłużyzn. Teraz wgryzłem się w temat i ... dopiero teraz nic nie rozumiem. Sprawa Odnowy jest jasna - właściciel szuka robota , który zrobi wszystko za nic - nieeleganckie, ale to kwestia umowy pracownika z pracodawcą.Sytuacja na rynku jaka jest, taka jest i pracodawca uznał,że może tak zrobić i to jego prawo. Nie rozumiem z kolei sprawy z firmą spedycyjną - nie znam się, nie jestem w temacie, ale z tego co piszesz to chyba są to jakieś przekręty i całość nadaje się do zgłoszenia odpowiednim organom? Dlaczego tam się nie udasz? Pytam, bo nie bardzo rozumiem, co chciałbyś osiągnąć rozpoczynając wątek. Jak pobiadolić, to mój pierwszy post jest w sumie adekwatny, tylko prezentujący pogląd innej strony. Jak chcesz coś rozdmuchać czy załatwić to wal prosto z mostu co można z tym zrobić i , ewentualnie, gdzie zgłosić - albo po prostu sam to zrób.
Za tę wiadomość podziękował(a): Całyczas Miłomi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/30 08:22 #12739

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Być może rzeczywiście nie wgryzłeś się w temat odpowiednio.Jeśli chodzi o ''biadolenie'' to forum jest generalnie po to żeby sobie pobiadolić,ja z pewnością poruszam tutaj bardzo ważny temat.Jeśli chodzi o zgłaszanie naruszenia przez pracodawców jakichkolwiek praw pracownika to nie o to mi chodzi,głównym celem założenia tegoż wątku jest dla mnie uświadomienie ludziom by jednak zaczęli cenić siebie nieco bardziej niż robią to teraz gdyż póżniej to pracownik liczy grosz który przyjdzie mu wydać na koniec miesiąca a pracodawca zaciera ręce i liczy kase.Sytuacje jaką zaobserwowałem na rynku pracy mogę przyrównać do pracy rosjan na terenie naszego kraju.Mianowicie ...jeśli Polak zawoła za swoja pracę 2000 złotych a Rusek zawoła 1000 to wiadome jest ,że pracodawca zatrudni Ruska bo tańszy,wtedy Polak zaniży swoje oczekiwania co daje nam błędne koło bo nasi rodacy muszą robić za mniej bo inaczej przyjdzie rusek i zabierze nam miejsce pracy.Staram się otworzyć poniekąd oczy ludziom ,którzy są zmuszeni przez swoja sytuację pracować za kwotę poniżej przeciętnej.A niestety prawda jest taka ,że pracodawca często chciałby płacić jak najmniej za jak najwięcej.Jestem pewien ,że są na forum osoby które nieraz spotkały się z podobnym wyzyskiem w niejednej firmie ale jednak siedzą cicho bo zwyczajnie jest to walka z wiatrakami.Nie wiem jakie stanowisko Ty przedstawiasz i szczerze mówiąc nawet nie wnikam w to ale sądzę ,iż nie na miejscu jest z góry zadanie krytyki na mój wątek ponieważ myślę ,iż jest to dosyć istotny temat wart poświęcenia uwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/30 10:56 #12740

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
siedzą cicho albo co najwyżej posmarują o tym na forum i nie robią nic, a jeśli nie robimy nic tylko biernie godzimy się na zastaną sytuację- niesprawiedliwość czy działanie wbrew prawu- to nic się nie zmieni. zawsze łatwiej jest czekać aż ktoś gdzieś coś zgłosi lub zrobi. i kółko się zamyka. trochę więcej odpowiedzialności społecznej!!! anonimowo na forum każdy mądry.

torpeda napisał: Być może rzeczywiście nie wgryzłeś się w temat odpowiednio.Jeśli chodzi o ''biadolenie'' to forum jest generalnie po to żeby sobie pobiadolić,ja z pewnością poruszam tutaj bardzo ważny temat.Jeśli chodzi o zgłaszanie naruszenia przez pracodawców jakichkolwiek praw pracownika to nie o to mi chodzi,głównym celem założenia tegoż wątku jest dla mnie uświadomienie ludziom by jednak zaczęli cenić siebie nieco bardziej niż robią to teraz gdyż póżniej to pracownik liczy grosz który przyjdzie mu wydać na koniec miesiąca a pracodawca zaciera ręce i liczy kase.Sytuacje jaką zaobserwowałem na rynku pracy mogę przyrównać do pracy rosjan na terenie naszego kraju.Mianowicie ...jeśli Polak zawoła za swoja pracę 2000 złotych a Rusek zawoła 1000 to wiadome jest ,że pracodawca zatrudni Ruska bo tańszy,wtedy Polak zaniży swoje oczekiwania co daje nam błędne koło bo nasi rodacy muszą robić za mniej bo inaczej przyjdzie rusek i zabierze nam miejsce pracy.Staram się otworzyć poniekąd oczy ludziom ,którzy są zmuszeni przez swoja sytuację pracować za kwotę poniżej przeciętnej.A niestety prawda jest taka ,że pracodawca często chciałby płacić jak najmniej za jak najwięcej.Jestem pewien ,że są na forum osoby które nieraz spotkały się z podobnym wyzyskiem w niejednej firmie ale jednak siedzą cicho bo zwyczajnie jest to walka z wiatrakami.Nie wiem jakie stanowisko Ty przedstawiasz i szczerze mówiąc nawet nie wnikam w to ale sądzę ,iż nie na miejscu jest z góry zadanie krytyki na mój wątek ponieważ myślę ,iż jest to dosyć istotny temat wart poświęcenia uwagi.

Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/30 13:22 #12742

  • torpeda
  • torpeda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Tak Cały Czasmiłomi.Ty zawsze jesteś najmądrzejszy.Mądrzejszego od Ciebie na tym forum nie ma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/30 15:44 #12746

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Przecież masz ewentualną pracę w zelando. Zła kasa jak na polskie warunki nie jest. Jeździj tam. Jak wszyscy tam będą pracować to tu albo przyjadą inni pracować albo podskoczą płace.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: WYZYSK PRACODAWCÓW 2012/05/31 05:31 #12751

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 537
  • Otrzymane podziękowania: 26
Widzę, torpeda,że znalazłeś już przyczynę całego zła na tym łez padole i winnego tego stanu rzeczy także. Ja osobiście jeszcze się nie spotkałem z pracodawcą, który chciałby od razu zapłacić tyle, ile ma życzenie zarabiać ewentualny pracownik. To raczej normalne,że najpierw jest cienko, potem się poprawia. Jak ktoś chce mieć bardzo tanio - to rzeczywiście bierze Ruskiego i daje mu robotę na czarno - wtedy jest tanio i bez problemów, ale, niestety, nielegalnie - i całe ryzyko z tym związane obciąża właśnie jego, a nie każdy na to idzie. Jeśli bierze Ruskiego " na legalu" to sytuacja wygląda tak, jak np z Polakami w Anglii - tylko,że , jak widzę, tam to jest ok, a u nas to wyzysk. Jak tak kochasz sprawiedliwość dziejową, to może załóż po prostu firmę i popróbuj swoich sił - poznasz temat z drugiej strony i wtedy zabierzesz głos - z pewnością zdania nie zmienisz - ,chociaż , może... A pobiadolić można sobie zawsze - to zdrowe na wątrobę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1