Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

ASG Air Soft Guns 2009/12/08 12:14 #5253

  • Grom-ista
  • Grom-ista Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Air soft gun (znane także pod nazwą BB guns) są wiernymi replikami broni palnych w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Zabawa z wykorzystaniem tych replik przyjęła nazwę – airsoft.

Air soft gun to NIE jest broń!


Modele airsoftowe posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy dzięki specjalnemu gazowi lub sprężonemu powietrzu wytworzonemu przez tłok pchany silną sprężyną. Zasięg replik waha się pomiędzy 20m (tańsze modele sprężynowe), a 50m (modele z trybem ognia ciągłego w okolicy 1300zł, w większości modele o napędzie elektrycznym), po nawet 100m (karabiny snajperskie). Niewątpliwym problemem airsoftu jest brak śladu pozostawianego przez kulki na ubraniu. Czyni to jednak z niego elitarną formę rozgrywki, stawiającą fair play na najwyższym poziomie.


Airsoft jest idealną alternatywą w stosunku do droższego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintballu. Zabawę można zacząć już od około 100zł. Dzięki realistycznemu wyglądowi replik i ogólnemu nastawieniu airsoftowców rywala zwycięża też klimat zabawy. Uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia tworzących dodatkowy klimat.

W airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (przyjęło się jednak minimalnie ukończone 16tu lat) i od płci (panie bardzo mile widziane :)). Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy sprawdzonych i najlepiej przeznaczonych do tego celu okularów lub gogli ochronnych. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od paintballu a ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara to warto zwrócić uwagę na to, że wystrzelona tutaj kulka, przy trafieniu szczególnie w oko może być bardzo groźna. Trafienie w zęba czy bezpośrednio w skórę również może się okazać nieprzyjemne w skutkach. Dlatego też pomimo bezwzględnie wymaganej ochrony oczu wielu uczestników rozgrywek airsoftowych posiada ochronę twarzy w postaci kominiarek, masek czy chust lub nawet nosi osobne ochraniacze na zęby.


Szukam chetnych do wspolnej zabawy. Obecnie jezdze do Kostrzynia nad Odra by tam bawic sie z innymi maniakami tego wlasnie sportu, ale gdyby tutaj znalazlo sie pare chetnych osob to mozna by w Slubicach na weekend-y postrzelac.


Zainteresowani tym sportem niech pisza w dalszej czesci watkow lub na gg 1270623,
Dziekuje za uwage:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/01 15:53 #5777

  • krzmal85
  • krzmal85 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
W FSL chyba ciężko z tym :) swego czasu jeździłem do Świebodzina i ZG ale i to się zmieniło :) a sprzęt leży :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/01 19:15 #5778

  • XXL
  • XXL Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiecie może ile osób w słubicach jest tym zainteresowanych?
Dajcie znać bo też bym się zabawił ;)
Wprawdzie sprzętu nie posiadam żadnego ale to i owo o asg i replikach wiem i być może załatwiłbym sobie coś na start... tylko żeby było z kim :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/02 12:06 #5779

  • krzmal85
  • krzmal85 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Może kilka osób by się znalazło :) na początku nie ma co przepłacać za sprzęt, lepiej mniej wydać i sprawdzić czy ten rodzaj sportu się spodoba niż wydać majątek i żałować:)
Ja chętnie wrócę do ASG :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzmal85.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/22 11:29 #5864

  • Eryk1983S
  • Eryk1983S Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
XXL napisał:

Wiecie może ile osób w słubicach jest tym zainteresowanych?
Dajcie znać bo też bym się zabawił ;)
(...)
:)


Jest nas "aż" trzech (Grom-ista, ja i jeszcze jeden znajomy, który się tu jeszcze nie wypowiadał), więc póki co jesteśmy skazani na kontakty z sąsiednimi miastami, a kontaktów trochę mam i to nie tylko ze wspomnianym Kostrzynem. Żeby jednak nie musieć ciągle jeździć do kogoś, a skłonić innych do wizyt u nas, przydałby się jakiś ciekawy obiekt w okolicy, gdzie można by spokojnie postrzelać. Tu liczę na miejscowych, którzy lepiej znają okolice, bo my z Grom-istą tu tylko na pobyt czasowy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Eryk1983S.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/25 15:18 #5873

  • krzmal85
  • krzmal85 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli chodzi o miejsce to może być z tym ciężko, nie licząc taktyki typowo zielonej bo lasów i pagórków dużo, gorzej z opuszczonymi budynkami gdzie nie będzie postronnych ludzi. XXL napisałeś, że byś się zabawił :) tylko pamiętaj, że wiele grup ASG stawia na realizm i ważne są nie tylko strzelanki ale właśnie marsze, taktyka, budowa schronień itd :)
Co do obiektu trochę oddalonego to w Żabicach jest jeden z fortów twierdzy kostrzyńskiej wg. wspaniałe miejsce tylko pod warunkiem, że zostaną zachowane warunki bezpieczeństwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/26 10:57 #5879

  • Eryk1983S
  • Eryk1983S Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
O, widzisz... To już znam nazwę miejscowości i wiem, gdzie szukać tej fortecy na mapie. Do tej pory wiedziałem tylko, z którego miejsca w którym kierunku patrzeć, gdy jest się na trasie Słubice - Kostrzyn.

Krzmal, skoro już masz sprzęt i chcesz powrócić do "branży", wystarczy się ugadać w któryś weekend, gdy akurat będziemy jechać do Kostrzyna.

XXL - Ty sprzętu jeszcze nie masz, ale też możemy się ugadać i poznać. Pisałeś, że masz orientację w replikach, więc pewnie też miałeś już okazję z tego strzelać. Jeśli nie, to chętnie Ci taką stworzę.

Podałbym Wam dane kontaktowe, ale nie widzę tu nigdzie opcji "Wyślij wiadomość", a na otwarte forum wrzucać nie chcę. Dlatego proponuję się spotkać na mieście i tam wymienić kontakty. Napiszcie tylko, w jakich godzinach pracujecie, chodzicie do szkół czy z innych względów Wam nie pasuje, to zaproponuję porę dogodną dla wszystkich.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ASG Air Soft Guns 2010/04/28 23:59 #5890

  • Eryk1983S
  • Eryk1983S Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
A co powiecie na wypad do Gorzowa w sobotę: airsoft-gorzow.pl/vanilla/comments.php?D...ID=862&page=1#Item_0 ??

Czekam na odpowiedź kumpla, który wziąłby swoją furę i znalazłby jakąś klamkę do pożyczenia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ASG Air Soft Guns 2011/01/13 14:39 #7617

  • jeziu89
  • jeziu89 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
sorry że odgrzewam stary temat ale interesuje mnie czy jeśli chodzi o ASG w Słubicach coś się zmieniło?

Pozdrawiam,
Marcin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ASG Air Soft Guns 2012/08/25 21:28 #13628

  • MasthaB
  • MasthaB Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy ktoś w Słubicach (lub okolicach) interesuje się ASG ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ASG Air Soft Guns 2012/08/27 21:37 #13660

  • marcin.rajczak
  • marcin.rajczak Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 0
to może być coś fajnego ja byłbym zainteresowany

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ASG Air Soft Guns 2012/08/28 19:41 #13720

  • PanŻyciaiŚmierci
  • PanŻyciaiŚmierci Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
tak ja jestem w klanie słubickim asg
Pan Życia i Śmierci...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ASG Air Soft Guns 2012/08/28 19:46 #13721

  • marcin.rajczak
  • marcin.rajczak Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 0
podaj więcej info...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ASG Air Soft Guns 2012/08/29 08:53 #13760

  • MasthaB
  • MasthaB Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nasza "ekipa" jak na razie liczy 5 osób.Dopiero wkręcamy się w temat.Znacie może jakieś fajne miejsca na walkę na krótki dystans (chodzi mi o jakieś budynki itp.).Szukamy także chętnych na mecze z bronią boczną (pistolety).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ASG Air Soft Guns 2012/08/29 13:10 #13765

  • PanŻyciaiŚmierci
  • PanŻyciaiŚmierci Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jezeli interesuje cie cos na skale polski to poszukaj na googlach strony Legion VII na ich stronie powinny byc informacje oni sa z kostrzynia ale ze słubic tez przyjmą członków A w słubicach jest ekipa ale na styl klanu strzelamy sie miendzy soba na facebooku mozna nas znalesc
Pan Życia i Śmierci...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1