Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Podsumowanie piłkarskiego sezonu 2016/2017

Podsumowanie piłkarskiego sezonu 2016/2017 2017/06/18 18:54 #28922

 • Pirlo
 • Pirlo Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Wszystko wiedzący
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 258
 • Otrzymane podziękowania: 37
Awansów nie ma, ale i tak jest nieźle- tak chyba można podsumować występy słubickich zespołów w kończącym się piłkarskim sezonie 2016/2017.

Nasze małe posezonowe podsumowanie zaczynamy od Polonii- „Duma pogranicza” występowała w tym sezonie w lidze okręgowej plasując się ostatecznie na miejscu PIĄTYM w ligowej tabeli. Co prawda do pierwszej Warty Gorzów Wlkp. straciliśmy 15 punktów, ale już do jej imienniczki ze Słońska zaledwie sześć. Można zatem śmiało powiedzieć, że w tym sezonie Polonia znalazła się w ligowej czołówce. Co warto jeszcze zapamiętać z kończącego się sezonu ? Z całą pewnością rekordowe zwycięstwo, jakie Poloniści odnieśli w maju. Wówczas to „Duma pogranicza” rozbiła w domowym spotkaniu ekipę Pioniera Zwierzyn aż 20-0 ! To historyczny wynik, ponieważ Polonia nigdy dotychczas nie wygrała tak wysoko w oficjalnym spotkaniu ligowym.

A co słychać u SKP ? Drużyna „biało-niebieskich” występowała w tym sezonie w rozgrywkach regionalnej klasy A (czyli próg niżej niż Polonia). SKP miało kapitalną rundę jesienną, którą zakończyło na miejscu pierwszym z przewagą aż ośmiu punktów nad wiceliderem. Niestety wiosną przyszedł kryzys formy i na mecie rozgrywek słubiczanie dali się wyprzedzić ekipie z Lubiechni Wielkiej i Pszczewa. W ogólnym rozrachunku zatem SKP kończy rozgrywki na miejscu TRZECIM. Skoro jesteśmy już przy „biało-niebieskich” to warto też wspomnieć, że oprócz dobrej postawy ligowej SKP zaprezentowało się także świetnie w regionalnych rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski. Słubiczanom bowiem udało się dojść niespodziewanie aż do 1/8 finału (Polonia zakończyła pucharową rywalizację na rundzie czwartej) eliminując po drodze wyżej notowane ekipy ze Słońska, Witnicy i Sulęcina.

Podsumowując- z czysto sportowego punktu widzenia był to całkiem udany sezon dla obu słubickich ekip. Mimo miernego wsparcia ze strony gminy Słubice, udało się piłkarzom osiągnąć dobry rezultat, który ma swoje odzwierciedlenie w wysokich pozycjach ligowych. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć obydwu słubickim zespołom konkretnych letnich wzmocnień i jeszcze lepszych występów w przyszłym sezonie.

PS- w linkach poniżej znajdziecie kompletne tabele:

POLONIA SŁUBICE-Klasa Okręgowa (grupa gorzowska)- www.lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=16506

SKP SŁUBICE-Klasa A (druga grupa gorzowska- Słubice)- www.lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=16562

Źródło- Nowe Słubice na facebooku- www.facebook.com/groups/553978098073580/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.
 • Strona:
 • 1