Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 10:21 #8246

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wydaje mi się, że litościwie nam panujący burmistrzunio gubi się już w swoich rojeniach. wyobraźcie sobie że chce wybudować salę gimnastyczną przy szkole którą chce zlikwidować!!!! Ja wiem, że to część jego fantastycznego programu wyborczego, niech się jednak zastanowi trochę nad sobą. kolejną ciekawostką jest budowa ścieżki rowerowej do kunowic za niemalże dwa miliony złotych!!! przecież mamy katastrofę budżetową i nie możemy szastać kasą.

Brawo o boski burmistrzu. Twoje pomysły to balsam na nasze skołatane serca.

wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury www.slubice.pl/projekty/110224/38.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 12:37 #8248

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Może to przeczyta !
Panie burmistrzu, ściezka rowerowa do Kunowic za 2 mln zł ?
Pewnie jeszcze wzdłuż drogi krajowej ?
Mam propozycję.
Jest taka droga, przedłużenie Sportowej. Teraz zryta niemiłosiernie przez samochody wożące piach z wykopów ( nie wiem czy legalnie).
Pieknie położona, ciekawa przyroda, źródełka. Możliwość przedłużenia do Biskupic, Drzecina.
Ściezka ta byłaby przedłużeniem ścieżki rowerowej z ulicy Rzepińskiej.
Zaletyt: przyroda, brak smorodu spalin, małe nakłady.
Tylko trzeba zrobić porzadek z wywrotkami wożącymi piach i z tym olbrzymim błockiem.
Chyba, że niepotrzebnie się rozpisuje, bo właśnie tam Pan to planuje zrobić ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 14:24 #8250

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
kaczka napisał:

Może to przeczyta !
Panie burmistrzu, ściezka rowerowa do Kunowic za 2 mln zł ?
Pewnie jeszcze wzdłuż drogi krajowej ?
Mam propozycję.
Jest taka droga, przedłużenie Sportowej. Teraz zryta niemiłosiernie przez samochody wożące piach z wykopów ( nie wiem czy legalnie).
Pieknie położona, ciekawa przyroda, źródełka. Możliwość przedłużenia do Biskupic, Drzecina.
Ściezka ta byłaby przedłużeniem ścieżki rowerowej z ulicy Rzepińskiej.
Zaletyt: przyroda, brak smorodu spalin, małe nakłady.
Tylko trzeba zrobić porzadek z wywrotkami wożącymi piach i z tym olbrzymim błockiem.
Chyba, że niepotrzebnie się rozpisuje, bo właśnie tam Pan to planuje zrobić ?



Kaczko- idź i sam zaproponuj takie rozwiązanie, burmistrzowi, radnym...jutro jest sesja- masz wizje- przedstaw ją na sesjii jako wolne wnioski i uwagi. Skoro ma to słu żyć bardziej mieszkańcom to czemu nie. weź tylko pod uwagę plany obwodnicy i plan zagospodarowania przestrzennego czy będzie to w zgodzie.....nad tym pracują ludzie a nie jednostki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 15:18 #8251

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Plany przestrzennego zagospodarowania mają służyc dobru mieszkańcow Słubic.
Jak są złe, to trzeba pomysleć nad zmianami.
Przedłużenie ścieżki z ulicy Rzepińskiej i poprowadzenie ją drogą na ulicy Sportowej (istniejącą) nie powinno kolidować z planem, droga już tam jest !
Ścieżka wzdłuż drogi krajowej to ok. 6 km
Przedłużenie ścieżki z Rzepińskiej do Kunowic to ok. 3 km
O zaletach napisałem wyżej.
Obwodnica nie może kolidować, skrzyżowanie Rzepińskiej i Sportowej będzie istniało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 19:14 #8260

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
bogi79 napisał:

Wydaje mi się, że litościwie nam panujący burmistrzunio gubi się już w swoich rojeniach. wyobraźcie sobie że chce wybudować salę gimnastyczną przy szkole którą chce zlikwidować!!!! Ja wiem, że to część jego fantastycznego programu wyborczego, niech się jednak zastanowi trochę nad sobą. kolejną ciekawostką jest budowa ścieżki rowerowej do kunowic za niemalże dwa miliony złotych!!! przecież mamy katastrofę budżetową i nie możemy szastać kasą.

Brawo o boski burmistrzu. Twoje pomysły to balsam na nasze skołatane serca.

wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury www.slubice.pl/projekty/110224/38.pdf




Sala gimnastyczna przy kunowicah jak najbardziej jest potrzebna- może nie będzie to katowicki spodek ale godziwe warunki by prowadzić lekcje kultury fizycznej- obiekt jest jaknajbardziej potrzebny- pomyśl o dzieciach które się tam uczą. Zamknięcie szkoły- to już jest Twój wymyślony absurd, wszyscy do okoła już wiedzą że jest to przemianowanie szkoły a nie jej zamknięcie...pomyślałeś co ty pisze?? zamknąć i budować sale??!! przecież to samo z siebie siłą rzeczy niedorzeczne a ty widzę wierzysz w taką możliwość czy tylko tak pod publiczkę insynuujesz??... Ścieżka rowerowa- oczywiściei że trafiony pomysl. Nie mamy w Słubicach super turystycznej bazy- to do[iero powstaje, a ścieżek niech będzie jak najwięcj wał już jjest uczęszczany i przez spacerowiczów i nordic walk'owców i rowerzystów- czyli taki szlaki są świetnym "wynalazkiem" pomysł kaczki tez mi się podoba- ścieżka rowerowa na drzecin! baprawdę rewelka z tym że boję się że tu koszty byłyby dużo więsze:( ale w kolejnych latach mogliby nad tym pomyśleć.

A to że słubice są na "diecie" budżetowej nie oznacza że nie można czasem zrobić mieszkańcom deseru. Dzięujemy za dalszy rozój mimo słabszej kondycji finansowej:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 19:58 #8265

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Absurdem, to jest twierdzenie, że stowarzyszenie utrzyma szkołę, której nie jest w stanie utrzymać gmina.
Przy kwocie ponad 500 tys. zł na rok i liczbie uczniów poniżej 100, wychodzi, że na każde dziecko trzeba by wydać ponad 5 tys., którzy rodzice mogą sobie na to pozwolić?
Bo to gównie oni będą finansować stowarzyszenie.
Nawet jak gmina za darmo odda stowarzyszeniu majątek szkoły, to ta padnie po dwóch, trzech latach, a myślę że nawet wcześniej.
Zaraz potem burmistrz odtrąbi sukces, że on szkoły nie zlikwidował to stowarzyszenie nie dało rady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 21:00 #8274

  • bogi79
  • bogi79 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jurand, wiem doskonale że szkoła przejdzie pod zarząd stowarzyszenia, i wie o tym też burmistrz. jeśli jednak szkoła nie będzie już tzw. "własnością" gminy to wydaje mi sie bardzo szalonym pomysłem budowa sali innemu podmiotowi. To tak jak gdybym ja kupił Tobie buty!! gdzie tu logika i rachunek ekonomiczny. przecież w gminie jest tak źle, nie ma kasy i jeszcze robimy prezent!!!. Sam wiesz, że nie dalej jak miesiąc temu ciszewicz zamykał tą szkołę (i drugą w Golicach). i nagle stwierdza że nie zamknie jej, pozbędzie sie na rzesz stowarzyszenia i jeszcze wybuduje im salę??!! Szczodry jak na szastanie nie swoimi pieniędzmi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 22:00 #8276

  • Piterson
  • Piterson Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja chcę tą ścieżkę rowerową, a 2 mln. na taką inwestycję w ogóle nie jest dużą kwotą.
Zawsze byłem za bezpieczeństwem i nadal jestem, i za ten projekt jeśli zostanie zrealizowany burmistrz dostanie ode mnie dużego PLUSA !!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 22:40 #8278

  • sonix
  • sonix Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 5
Proponuje żeby pan Burmistrz naszego Miasta Słubice przelał na moje konto te dwa miliony a ja znajdę wykonawcę za połowę tej kwoty a drugą połowę odpowiednio spożytkuję na dobry cel gdzie wiele osób na pewno będzie zadowolonych , dzięki temu nie będzie wykonana jedna inwestycja a dwie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sonix.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/23 22:43 #8279

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ja też jestem za rozwojem kultury fizycznej oraz za budowaniem ścieżek.
Ale zastanawia mnie jedna sprawa. Dla kogo te wydane miliony ?
Na ścieżce na wale w kierunku N.Lubusza od jesieni do późnej wiosny nie jeździ na rowerze prawie nikt. Latem kilka osób na dzień.
Wszyscy chcą basenu, a Ci co tak krzyczą i chcą tak intensywnie pływać, nie ruszą dupy i nie pójda na basen we Frankfurcie. Nie ma tam prawie Polaków.
Co teraz, 2 mln na ścieżkę rowerową i 100-200 osób rocznie co tą ścieżką przejedzie !
Za same odsetki z tych 2 mln dla tych 200 osób można taksowkę zamówić :)
Gdzie jesteście krzykacze, propagatorzy zdrowego trybu życia.
Stadion, tereny rekraacyjne wokół, ścieżki rowerowe ?
Nie widac tam Was !
Piterson, Ty bardzo chcesz. Gdzie aktywnie spędzasz czas ?
Chodzisz z kijkami, jeździsz na rowerze, biegasz, grasz w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, pływasz ?
Może tylko masz ochotę pojeździć na rowerze, ale brakuje Ci ścieżki za 2 mln ?
Podpowiem Ci. 5 min drogi od Słubic masz setki kilometrów ścieżek.
Możesz korzystać za darmo.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/24 10:58 #8281

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
sonix napisał:

Proponuje żeby pan Burmistrz naszego Miasta Słubice przelał na moje konto te dwa miliony a ja znajdę wykonawcę za połowę tej kwoty a drugą połowę odpowiednio spożytkuję na dobry cel gdzie wiele osób na pewno będzie zadowolonych , dzięki temu nie będzie wykonana jedna inwestycja a dwie



Myślę że nie orientujesz się w kosztach takich inwestycji.... gdyby można byłoby to zrobić za milion- tak jak mówisz- to byśmy już dawno mieli tu autostrady rowerowe. Naprawdę ceny budowy dróg, szlaków, oznakowań itd nie są na poziomie kosztów o jakich ty myślisz.



Tak abstrachując już od tematu- CIESZĘ SIĘ ŻE DYSKUSJE NA TE NASZE TEMATY PRZYBRAŁY NARESZCIE NA KULTURZE SŁOWA. WIEM, ŻE REPREZENTUJEMY TUTAJ RÓŻNE OBOZY, RÓŻNE STANOWISKA, MAMY RÓŻNE POGLĄDY CO DO WŁADZ W NASZYM MIEŚCIE, ALE NAPRAWDĘ MYŚLĘ ŻE ZROBILIŚMY TUTAJ NA FORUM DUŻY KROK JEŻELI CHODZI O WSPÓLNE ROZMOWY I SPOSÓB PROWADZENIA DIALOGU. TO WAŻNE. POWIEM WAM JESZCZE ŻE WCALE NIE JESTEŚCIE GŁUPI LUDŹMI- KACZKA MASZ FAJNE POMYSŁY, CIEKAWE ROZWAŻANIA, WIDAĆ ŻE JESTEŚ OSOBĄ KREATYWNĄ, TAKICH OSÓB MIASTO POTRZEBUJE. NIE POWINIENEŚ SIĘ BAĆ WYJŚĆ Z PEWNYMI PROPOZYCJAMI DO RADY GMINY, NP. TE ŚCIEŻKI IP. MYŚLĘ ŻE TO GODNE UWAGI.




Jeśli chodzi o szkołe w kunowicach to przecież gmina ma dalej dotować co prawda nie w 100% ale nie cofa wszystckich funduszy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/02/25 00:11 #8291

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
jurand napisał:




- KACZKA MASZ FAJNE POMYSŁY, CIEKAWE ROZWAŻANIA, WIDAĆ ŻE JESTEŚ OSOBĄ KREATYWNĄ, TAKICH OSÓB MIASTO POTRZEBUJE. NIE POWINIENEŚ SIĘ BAĆ WYJŚĆ Z PEWNYMI PROPOZYCJAMI DO RADY GMINY, NP. TE ŚCIEŻKI IP. MYŚLĘ ŻE TO GODNE UWAGI[/quote]

Jurand, osoby kreatywne to te, które będą miały pomysł jak zwiększyć dochody gminy, bez szkody dla mieszkańców.
Pomysły jak je wydawać to może mieć każdy głupi.
Tak więc Twoje pochlebstwa pod moim adresem uważam za bezzasadne.
Moim zdaniem bogata gmina, to ta w której mieszkańcy są bogaci, a i wtedy kasa miasta będzie pełna.
Pierwszą rzeczą jaką nowy burmistrz powinien ustalić, to kierunki, strategia rozwoju miasta oraz ułatwienia w tworzeniu nowych miejsc pracy.
Priorytety to wykorzystanie położenia tranzytowego, rozwój usług, w tym turystycznych oraz zdynamizowanie inwestycji ( drobnego i średniego sektora produkcyjnego) na KSSSE
Teraz bardzo ważną sprawą jest monitoring sytuacji po otwarciu rynku pracy w Niemczech.
Może to być bardzo korzystne dla mieszkańców, ale może też nieść wiele zagrożeń.
To już temat na dłuższą rozmowę.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sesja RM w Słubicach 2011/05/23 18:43 #9017

  • Lea
  • Lea Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 3
Nie będzie ani ścieżek, ani basenu, ani nic. Nie będzie niczego, jak mówi "klasyk". :D
Będzie jedynie wyciąganie gminy z długów. I nawet planowane obniżenie wynagrodzenia panu burmistrzowi niewiele pomoże...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1