Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Szanowni Radni co tak pomagacie głosować za ??? 2010/11/06 15:52 #6911

  • Stanley
  • Stanley Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
================

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stanley.

O:Szanowni Radni co tak pomagacie głosować za ??? 2010/11/08 21:11 #6962

  • wolanin
  • wolanin Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
A ty Stasiu, to za czyje chciałeś budować swoje miejsce pracy? Za moje pieniądze z podatków? WARA! Ja też mam firmę, prowadzę z żoną skromny biznes. Lokal jak i towar kupiliśmy za swoje pieniądze oraz dzięki kredytom.

Jako również przedsiębiorca szczerze życzę Wam jak najlepiej, ale dlaczego miałby Ci pomagać burmistrz dając pieniądze z moich/naszych podatków na czyjeś stanowisko pracy. I tak rada i burmistrz Wam dużo pomogli wykonując wszelkie inne niezbędne inwestycje w infrastrukturę w tym miejscu, przekazali Wam za darmo parking dla Waszych klientów, który wcześniej był płatny, pomogli w sprawach przetargowych. Ja za swoje miejsce parkingowe przed lokalem musiałem grubo zapłacić, aby mieć na wyłączność, Wy macie go za darmo w bród.

Warto też zwrócić uwagę, że jakkolwiek spora część osób pracujących tam to słubiczanie, to jednak są oni przeważnie tylko pracującymi "najemnikami". Właściciele firm to w większości osoby spoza Słubic, nierzadko z dalszych części Polski, którzy mając firmy zarejestrowane w swoich miejscach zameldowania nie płacą podatków w FSL.

I jeszcze jedna ciekawa refleksja. Ani razu podczas moich kilkukrotnych zakupów na bazarze nie otrzymałem paragonu fiskalnego za drobne towary tam nabywane. Należność była przeważnie chowana do szuflady lub w saszetkę i zapisywana w "zeszyciku". To jak to jest naprawdę z tymi "milionami" podatków i Waszą uczciwością wobec fiskusa? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szanowni Radni co tak pomagacie głosować za ??? 2010/11/08 22:10 #6964

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
bazarowe stoiska nigdy nie były przedmiotem własności (kodeks cywilny) osób tam pracujących, stanowiły one tylko obiekt najmu. za stan techniczny poszczególnych stoisk odpowiada najemca w sferze "rzeczy mu powierzonych- rozumie się przez to dbanie i eksploatowanie w sposób taki by przy rezygnacji z dalszego najmu oddać obiekt w stanie nie pogorszonym. to podobnie jak z wynajmem mieszkania. Jesteś najemcą, korzystasz, rezygnujesz i oddajesz w stanie takim jak wziąłeś, jeśli są uszczerbki w stanie technicznym spowodowane twoim użytkowaniem- odciąga się to chociażby z kaucji. Bazar spłonął. komu tak naprawdę spłonął? szczerze?- zarówno najemcom (kupcom) jak i właścicielowi- gminie!!!!!!!!!!!!!! kto powinien odbudowac???gmina!!!!!!!! kto odbudowuje??? najemcy!!!!!!!!!!! najemcy, którzy nie są właścicielami swoich "lokali" w przeciwieństwie do Ciebie wolaninie, który ma prawo własności na swoim lokalu, prawo własności jest potęrzniejszy od formy najmu. bazarowicze nie mogą wziąć kredytu pod hipotekę budy, a Pan może. Tych różnic jest bardzo dużo, zapraszam do zapoznania się z ustawą o gospodarce nieruchomościami z 1997 r.


Skarbówka i fiskus to jeszcze inne dziedziny, ale jak już wspomniałeś to i ja dorzucę trzy grosze... niech nikt nie udaje świętych i niech każdy przed lustrem spojrzy sobie w twarz i pomyśli ile razy nagiął prawo tłumacząc sobie "ahhh to tylko tak troszkę"..ile razy pomogłeś komuś w jakiś pracach i nie podpisałeś umowy zlecenia, umowy o dzieło itp... ile razy sprzedałeś coś komuś bo było ci nie potrzebne i nie odprowadziłęś podatku, ile razy coś dostałeś i nie zapłaciłeś podatku od darowizny....pomyślmy wszyscy...kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Nie popoeram łamania prawa ale często zarzucamy innym coś co sami czasem robimy.

kasy fiskalne, jak wiadomo nie każda działalność gospodarcza jest zmuszona prowadzić kasę fiskalną, wystarczy że obrót roczny nie przekracza ustawowej kwoty ( nie podaje ile bo nie chce strzelać) a wtedy wystarczy owy kajecik i spisywanie dzinnych utargów celem naliczania podatku dochodowego od osób fizycznych.


co do przedsiębiorców z dalszych części Polski... nie czepiamy się że właścicielem lidla nie jest Słubiczanin, nie czepiamy się że właścicielem primy nie jest słubiczanin, a krytykujemy tych co są najemcami straganów i zatrudniaja słubiczan...ehhh czy ci tam pracujący narzekają? Nie sądzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1