Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Uśmiechnięta, ale brudna - komentarz wyborczy 2024/04/04 21:26 #37236

  • hans_klos
  • hans_klos Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
                                              „Uśmiechnięta, ale brudna…” Komentarz wyborczy.No i cóż, drodzy Państwo – znowu wybory! Spojrzeć tylko na opłotki, z których szczerzą się dobrze znane wszystkim maski. A znane są od lat. Tylko, że teraz są uśmiechnięte na tle, nie wiadomo co znaczących, serduszek. A plakaty już nie są pomarańczowe, tylko takie niebiesko- czerwone- takie, jak ma PiS. Nawiasem mówiąc, świetny pomysł! Niejedna staruszka w moherowym berecie na pewno się pomyli i będzie święcie przekonana , że głosuje  na kogoś od Naczelnika Państwa! Ale co tam staruszka… Stara, nowa władza się uśmiecha  zalotnie – spójrzcie Państwo na tę twarz. Ta twarz  wam wszystko wyśpiewa – co tylko chcecie. I tak też było na „debacie”. Obiecała wam śmietniska, przedszkola, żłobki, przytułki, wieże na cześć pogrobowców Bismarka i Hitlera (żebyście dobrze na jej szczycie się gimnastykowali – na podniebnych wysokościach), w lesie koło cmentarza- fruwający Dysneyland, podniebne obwodnice nad waszymi głowami,  ale także wszechobecną czystość.Bo na razie nasza gmina jest co prawda uśmiechnięta, ale brudna (załączam wam tylko niektóre obrazki). Jak to w kołchozie… Ta  twarz starej, nowej władzy.. Ale, zaraz to się zmieni. Bo jak wygra wybory ( a przecież musi wygrać – bo tak zadecydowali mądrzejsi i starsi)- to Wam, drodzy Państwo pokaże skąd wam wyrastają nogi! Przyjdzie epoka surowości, jak to dali przykład starsi i mądrzejsi…Ale , drodzy Państwo, czy naprawdę nie macie wyboru?Osobiście wolę człowieka, który milczy. Bo milczenie, jak mówi filozof i poeta, jest złotem. Człowieka, który nie musi przyczepiać sobie śmiesznego serduszka i szczerzyć się, tak, jak kazali starsi i mądrzejsi. Który miał odwagę życzyć Państwu „Wesołego Alleluja”. A jaki ma program? Nie ma to żadnego znaczenia- bo każdy jest lepszy od tego, czym nas raczy „stara, nowa władza” z wizytówką, jak na załączniku.Głosuję na Pawluka!                                                                                            Z pozdrowieniami Hans Klos



 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uśmiechnięta, ale brudna - komentarz wyborczy 2024/04/05 19:43 #37238

  • damcio
  • damcio Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 2
staliście razem z Pawlukiem pod Pewexem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uśmiechnięta, ale brudna - komentarz wyborczy 2024/04/05 20:08 #37239

  • hans_klos
  • hans_klos Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
nie, nie miałem zaszczytu stać pod Pewexem z Pawlukiem bo w tym czasie studiowałem na Uniwersytecie Wrocławskim. A co ty robiłeś, mogę się domyślać, co wynika z poziomu komentarza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uśmiechnięta, ale brudna - komentarz wyborczy 2024/04/07 19:01 #37240

  • damcio
  • damcio Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 2
serio? "czincz many " pod Pewexem to zaszczyt? a wspólnie z Pawlukiem to już chyba szczyt zaszczytów?
" kom,kom, du mnie dojcze mark iś tobie polnisz złoty, ja ja gut geld, kom, kom"
chyba jednak studia mało pomogły?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uśmiechnięta, ale brudna - komentarz wyborczy 2024/04/08 09:08 #37241

  • hans_klos
  • hans_klos Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Gratuluje adaptacji leksykalnej change money, o obróbce morfologicznej i swoistej polonizacji zwrotów niemieckich nie wspomnę,  jednocześnie proszę nauczyć się interpunkcji -  znak zapytania stawiamy albo przed zamykającym cudzysłowem, gdy odnosi się on do treści wyrażenia zawartego w jego obrębie, albo po nim, gdy dotyczy całego zdania . Studia pomagają – scientia est clavis ad potentiam. Nie dotyczy to potomków fornali z czworaków typu PGR „Czerwone” lub „Czarne” , dla nich pozostaje tylko „komuna” typu KO,  Trzecia Noga  lub KWW Mariusza… i tyle w tym temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uśmiechnięta, ale brudna - komentarz wyborczy 2024/04/08 20:36 #37242

  • damcio
  • damcio Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 2
Państwowe Gospodarstwo Rolne Białe
Państwowe Gospodarstwo Rolne Czerwone
skąd wytrzasnąłeś Czarne to już wiesz tylko ty i "tfuj" guru Ryszard " Dojcz Marki" P.
 więc jednak studia pomogły tylko w pięknym wysławianiu się i tylko w tym
Rychu i tak ciebie oleje bo to typowa "chorągiewka" jest
dlatego też "percepcja twojej mentalności nie obliguje mnie do dalszej konwersacji z tobą na moralne aspekty tej sprawy"
aaaaaaa jeszcze jedno-  mnie nie musisz niczego gratulować, pogratuluj swojemu guru
pozdrawiam, tzn. zdrowia życzę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1