Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/18 18:54 #28091

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

Zuzanna napisał: Ja wole Basen.
Zróbmy referendum
1) wieża
2) basen
Poprosimy sondę w Slubice24.pl B)


Basen pod wieżą, aby można było do niego skakać :P
Ja jestem za:
3) Ogród Nenufarów z budynkiem Brooklyn Garden Center Hause, którego "wizualizacja" tak się wszystkim spodobała :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 07:59 #28100

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Piwosz nie ogarniasz nawet tego co sam piszesz , więc mnie do lekarza nie wysyłaj. Jak nie potrafisz teraz odeprzeć zarzutów co do swojego wpisu / epitety pominę / to wlaź pod stół i odszczekaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 11:40 #28101

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Piwosz nie ogarniasz nawet tego co sam piszesz , więc mnie do lekarza nie wysyłaj. Jak nie potrafisz teraz odeprzeć zarzutów co do swojego wpisu / epitety pominę / to wlaź pod stół i odszczekaj.

Ty jak widzę, też masz co poniektórych za psów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 14:21 #28102

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Marks. Nie, nie mam. Wiesz , że to często stosowany kolokwializm więc nie porównuj rzeczy nieporównywalnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 15:50 #28104

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

jkn51 napisał: Piwosz nie ogarniasz nawet tego co sam piszesz , więc mnie do lekarza nie wysyłaj. Jak nie potrafisz teraz odeprzeć zarzutów co do swojego wpisu / epitety pominę / to wlaź pod stół i odszczekaj.


Ja dobrze wiem co piszę i dobrze ogarniam. Ty natomiast masz problem z rozumowaniem tego co piszesz i problem z czytaniem ze zrozumieniem. Poza tym nie jestem z KODu by szczekać gdzie popadnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 16:20 #28105

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Marks. Nie, nie mam. Wiesz , że to często stosowany kolokwializm więc nie porównuj rzeczy nieporównywalnych.

No tak, Ty używasz kolokwializmów, a za nas trzeba się wstydzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 17:13 #28108

  • dziunia31
  • dziunia31 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 6

jkn51 napisał: Marks. Nie, nie mam. Wiesz , że to często stosowany kolokwializm więc nie porównuj rzeczy nieporównywalnych.

Z taką merytoryką i pomijaniem faktów daleko nie zajedziesz.
|Te pieniądze zamiast na wieżę można by było przeznaczyć na obwodnicę miasta. Za 3 miliony wybuduje się ok. 3 km O B W O D N I C Ę.

Zatem wieża przyda się jako punkt widokowy na zator tak jak to ma miejsce dzisiaj, bo na A-2 jest utrudnienie. Wjazd do Słubic od strony Zielonej Góry jest niemożliwy od godzin popołudniowych, a od stronny Gorzowa także.

Do dzieła budowniczowie Miasta i Gminy Słubice. :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 18:07 #28109

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
W ogóle historia z tą wieżą jest tak nieprawdopodobnie absurdalna, że czasem mam wrażenie, że to się nie dzieje naprawdę. BO, jak inaczej, jak nie absurdem właśnie i to w najgorszym rozumieniu tego słowo nazwać, to co nasi włodarze wyprawiają ? Gmina bowiem, która ciągle przecież jest zadłużona, i która ma masę innych różnorakich potrzeb, chce walić miliony w coś, co NIKOMU i do NICZEGO nie jest potrzebne. W coś co potem trzeba będzie przecież utrzymywać. Ciekawe czy gdyby pieniądze na budowę i utrzymanie tego dziadostwa pochodziły z prywatnej kieszeni Ciszewicza, to czy burmistrz byłby nadal takim wielkim entuzjastą tej inwestycji ?? TO jak ?- byłbyś Panie Ciszewicz, czy może „rura” by Tobie nagle zmiękła ???- odpowiedz sobie sam, szanowny Panie Burmistrzu. A tak swoją drogą- skoro Niemcom (częściowo za nasze przecież pieniądze) uda się tę wieżę postawić (bo pomysł z wieżą jest akurat niemiecki), to czy my w z związku z tym mamy prawo zażyczyć sobie odbudowy słowiańskiego grodu na Lubuszu ? Czemu nie ? W końcu to będzie turystyka, rozwój i dowód przyjaźni. Tamtejsi na pewno byliby zachwyceni…
Za tę wiadomość podziękował(a): HMR, Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 18:19 #28110

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Aha- i w zamian za wybudowanie tego grodu, my na mocy wspólnego polsko-niemieckiego porozumienia odbudujemy sobie też może jakąś ruinę w centrum Słubic .Czyli mniej więcej tak, jak Niemcy odbudowali sobie ten dom Bolfrasa, a my w zamian musimy postawić wieżyczkę. :) Takie tam super porozumienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/20 21:09 #28114

  • HMR
  • HMR Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:whistle:
Mówmy co chcemy, piszmy co chcemy. Mamy takie prawo.
Uważam, że nawet zburzenie kładki prowadzącej na płytę główną boiska nie pomogło upadającemu tworowi przy ul. Sportowej - SOSIR, w którym swojego czasu było zatrudnionych na najwyższych szczeblach z nadania, ba, powołania i rozdania towarzysko biznesowego:
1) prezes - zasiadający dalej na swoim tronie;
2) vice prezes - niedawny vice starosta i bohater słynnego przewrotu w Starostwie Powiatowym; w 1 z tym Panem się zgadzam, że jako Radny Powiatowy powinien wiedzieć o wszystkim co się dzieje i co jest podkładane radnym; znam to z autopsji, w jaki sposób można zmanipulować faktami ;D;
3) dyrektor - zasiadający także swojego czasu jako członek zarządu ekipy z Panem nr 2.

Wracając do tematu wieży, to warto wydać te właśnie pieniądze na pierwsze kroki związane z tak naciskanym w ministerstwie przez ONP, czyli obecnie nam panującego Tomasza Ciszewicza, aby zapłacić tych kilka baniek właśnie na inwencję twórczą w postaci obwodnicy i ścieżek rowerowych.
Znalazłoby się wówczas kilka wolnych lokalizacji na nowe stacje paliw, budy z fajami i nawet SOSiR mógłby partycypować w kosztach powstania bazaru "Pod dębami 2". W końcu mają już w tym jakieś niebagatelne doświadczenie.

Do tego dochodzi importowy duet z Cybinki Panowie Roman "ROMANUS" Siemiński & Dariusz Kuczyński tak szumnie z powodzeniem nadzorujący wszelakie inwestycje, kiedy to byli odpowiednio burmistrzem i sekretarzem - zatem kadrę mamy, żeby nie powiedzieć odpowiednią do czasów - mającą ogromną praktykę stosownie i subtelnie opisaną w Raporcie pokontrolnym NIK w Gminie Cybinka.

O tych faktach warto pamiętać i nie zapominać, kogo i przede wszystkim po co tak doświadczonych i światowych prominentów zatrudniono z naszych podatków.

Wieży mówimy stanowcze NIE, ale latarni morskiej z lokalizacją przy ul. Powstańców Wlkp. TAK.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita, Pirlo, @$o$@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/21 07:42 #28118

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Niemiecka wieża górująca nad Słubicami... Symbol uległości Pana Burmistrza......Idealnie pasuje do zeszłorocznej korespondencji Pana Tomasza do Słubiczan...Tylko dlaczego mamy za to płacić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/21 11:39 #28120

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Poszperałem troszkę w sieci i wygląda to mniej więcej tak:
Pod sam koniec lat 90 jakiś niemiecki maniak z Frankfurtu wymyślił sobie, że fajnie by było, gdyby tę wieżę odbudować.
Zanim jego marzenia zaczęły nabierać konkretnych kształtów minęło trochę czasu, ale 2008 roku nasza ówczesna rada miejska podjęła uchwałę o przystąpieniu do projektu odbudowy domu Bolfrasa i wieży Kleista.
W tym miejscu warto przytoczyć słowa radnego Potorskiego- "
Słubice miały być partnerem Frankfurtu z budżetem 100 tys. euro, bo mówiło się wtedy nie o budowie wieży, ale symbolicznym upamiętnieniu miejsca, gdzie ona kiedyś stała. Nikt wtedy nie wspominał o inwestycji za 8 mln zł (taką niebotyczną kwotę podawała "Lubuska" w 2014 roku.- mój dopisek) Niedawno o tym, że gmina chce wydać na ten cel tak dużą kwotę dowiedzieliśmy się z prasy" -I dalej- "Uważam, że skoro ta inwestycja nie jest jeszcze zapisana w budżecie, a rada oprócz uchwały z 2008 roku nie podejmowała żadnej innej dotyczącej finansowania tej budowy, to jest duża szansa na to, żeby zrezygnować z planów budowy wieży "- powiedział w wywiadzie dla "Lubuskiej" w 2014 roku Potorski.

Co wynika z tego wywodu ówczesnego radnego ? Ano moim zdaniem, to, że co prawda uchwałę podjęto za Bodziackiego,ale zdaje się, że to dopiero za Ciszwicza "Wieża Kleista" urosła do rozmiarów inwestycji za kilka milionów złotych.


.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/22 16:58 #28134

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: W Twoim i myślących jak Ty wyobrażeniu Oni tak myślą i mówią. Tacy jak Ty potrzebują wroga by z nim walczyć w jakieś imię. Tak jak kibol potrzebuje meczów po to żeby się tłuc po mordach i walić palami z kibolem przeciwnej drużyny. To są albo niskie instynkty albo zupełna niewiedza o świecie i idąca za tym fałszywa interpretacja faktów. Nie chce mi się już pisać o tym do Ciebie , bo Twoje poglądy na " obcych" już niejednokrotnie tutaj prezentowałeś. Więc wiedz , że za Ciebie też mi wstyd. Jak cholera !!!! Pewnie nic to nie da , albo nie zrozumiesz , ale wkleję tutaj tekst piosenki.
[...]
Są młodzi którzy myślą nie tak jak Ty . Nie tak jak Wy.

A młodzież z tego artykułu, to myśli jak Ty czy ja?
wpolityce.pl/swiat/328444-szwedzka-polic...orym-nie-ma-kontroli
Marzy Ci się taki burdel w Polsce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 11:28 #28137

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
I to ma być dowód na co???Daj spokój , takich sytuacji są setki w tygodniu na świecie . Ty kierujesz się swoją hierarchią wartości ja swoją.. Nie ma wspólnej płaszczyzny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 13:35 #28140

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: I to ma być dowód na co???Daj spokój , takich sytuacji są setki w tygodniu na świecie . Ty kierujesz się swoją hierarchią wartości ja swoją.. Nie ma wspólnej płaszczyzny.

Nie zrozumiałeś pytania, nie chcesz czy nie umiesz na nie odpowiedzieć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.