Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Burmistrz udzielił absolutorium zarządowi SOSiR 2016/08/24 10:23 #26651

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Kilkukrotnie pisemnie prosiłem Tomasza Ciszewicza o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy burmistrz, pełniący funkcję zgromadzenia wspólników w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji sp. z o.o. udzielił prezesowi Zbigniewowi Sawickiemu absolutorium z wykonania obowiązków w 2015 roku.

Niestety nie dostąpiłem zaszczytu uzyskania odpowiedzi na to proste pytanie.

Ale na szczęście jest ustawa o dostępie do informacji publicznej. I możemy upublicznić protokół zwyczajnego zgromadzenia wspólników SOSiR z 27 czerwca 2016 roku.

I wiemy już, że burmistrz Tomasz Ciszewicz udzielił absolutorium prezesowi Sawickiemu za rok 2015 i zatwierdził sprawozdanie finansowe gminnej spółki, składające się z bilansu i rachunku zysków i strat. Przypomnijmy, że spółka za rok 2015 wykazała stratę netto w wysokości 1,36 mln zł!

W uchwale nr 5 czytamy, że zgromadzenie wspólników postanawia pokryć stratę spółki z zysków w przyszłych latach. Żeby było ciekawie podobna uchwała została podjęta podczas zgromadzenia wspólników w poprzednim roku. Wtedy też burmistrz udzielił Zbigniewowi Sawickiemu absolutorium i zatwierdził dokumenty finansowe, z których wynikała strata za 2014 rok w wysokości niemal 1,5 mln zł netto.

Protokół w załączeniu

pozdrawiam serdecznie
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1