Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Gminna spółka SOSiR: 1,36 mln zł netto STRATY za 2015 rok! 2016/05/24 15:50 #25879

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Dawno temu obiecałem, że jak dostanę dokumenty z SOSiR, to opublikuję je także na tym forum. Chciałem więc dotrzymać danego słowa.

W końcu otrzymałem sprawozdanie z pracy zarządu, bilans oraz rachunek zysków i strat Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. za 2015 rok.

W mojej opinii dokumenty te potwierdzają katastrofalną sytuację finansową komunalnej spółki, o której pisałem już zresztą nie jeden raz.

STRATA spółki za 2015 rok wyniosła prawie 1,4 miliona złotych netto!

Przypomnieć należy, że strata SOSiR za rok obrachunkowy 2014 wyniosła niemal 1,5 miliona złotych netto.

Stuprocentowym właścicielem spółki SOSiR jest Gmina Słubice. W związku z tym, że burmistrz Tomasz Ciszewicz dotąd w żaden sposób nie wypowiedział się, oficjalnie, na temat olbrzymich (w mojej ocenie) kontrowersji związanych z budową Bazaru pod Dębami, jak i na temat kondycji finansowej spółki SOSiR, postanowiłem poprosić go w sposób formalny, za pośrednictwem Pani Beaty Bieleckiej, rzeczniczki prasowej Urzędu Miejskiego w Słubicach, o odpowiedź na cztery pytania:

1. Jak burmistrz Tomasz Ciszewicz ocenia sytuację finansową spółki Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o., która rok 2014 zakończyła stratą niemal 1,5 miliona zł netto, a rok 2015 stratą prawie 1,4 miliona zł netto?

2. Czy burmistrz Tomasz Ciszewicz zlecał przeprowadzenie kontroli finansowej i/lub audytu w spółce Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o.?

3. Jakie są ewentualne wyniki kontroli finansowej/audytu przeprowadzonych w spółce Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o.?

4. Czy burmistrz Tomasz Ciszewicz, jako reprezentant stuprocentowego właściciela spółki Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o., czyli Gminy Słubice, rozważa złożenie do Rady Nadzorczej spółki wniosku o zmiany personalne w składzie Zarządu spółki, z prezesem Zbigniewem Sawickim włącznie?

Oczywiście – jak otrzymam odpowiedź – przekażę ją Państwu bez zbędnej zwłoki :)


PS. W załączeniu wrzucam całość dokumentacji finansowej SOSiR za 2015 rok.
Ekonomistów proszę o analizę. W mojej opinii jednak spółka (jakakolwiek) jeśli jest w dobrej kondycji finansowej to odnotowuje zyski, a spółka, która kolejne lata kończy stratami przekraczającymi milion złotych w takiej kondycji raczej nie jest.

Ale może to ja się mylę ;)
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Odp: Gminna spółka SOSiR: 1,36 mln zł netto STRATY za 2015 rok! 2016/05/25 06:32 #25880

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Szanowny redaktorze ulotki reklamowej, czyżby szykował Pan miejsce pracy dla pana Marcina Jabłońskiego ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gminna spółka SOSiR: 1,36 mln zł netto STRATY za 2015 rok! 2016/05/25 16:13 #25887

  • neo
  • neo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gminna spółka SOSiR: 1,36 mln zł netto STRATY za 2015 rok! 2016/05/25 23:07 #25889

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Zapoznałeś się Włodku z pojęciem amortyzacji. Jeśli się to odejmie to sytuacja wcale nie wygląda tak źle biorąc pod uwagę to że na tego rodzaju działalność z utrzymaniem stadionu i basenu nikomu by się nie wyszła na plus.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gminna spółka SOSiR: 1,36 mln zł netto STRATY za 2015 rok! 2016/05/28 06:41 #25909

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Burmistrz Tomasz Ciszewicz ODMÓWIŁ odpowiedzi na zadane pytania dotyczące SOSiR- u, informując mnie, że do czasu walnego zgromadzenia wspólników nie będzie wypowiadał się na tematy spółki.

O tym, jak ocenia on sytuację finansową SOSiR, jak ocenia pracę władz spółki, w tym prezesa Sawickiego, czy planuje złożenie do rady nadzorczej wniosku o zmiany personalne w składzie zarządu, a także o tym, czy dotąd zlecał jakiekolwiek formalne działania mające skontrolować pracę SOSiR, w tym jej działalność finansową, dowiemy się dopiero na koniec czerwca.

Obiecuję, że będę powtarzał te pytania tak długo, aż burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz udzieli oficjalnej odpowiedzi na każde z nich.

pozdrawiam serdecznie
Robert Włodek
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Odp: Gminna spółka SOSiR: 1,36 mln zł netto STRATY za 2015 rok! 2016/05/28 17:02 #25913

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
A jeszcze jest pozycja w kosztach opłaty i podatki ( w rachunku zysków i strat) na około 680 tys. Są ta najpewniej opłaty i podatek od nieruchomości płacony do kasy miasta. Zatem ja od tej wielkiej straty odejmiemy amortyzację na 878 tys i podatki na 678 tys to wychodzi że spółka wyszła na plus dla gminy na około 200 tys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1