Dobre wiadomości nadeszły z francuskiego Lyonu! Srebrny medal w rzucie dyskiem podczas mistrzostw świata weteranów zdobyła słubiczanka Małgorzata Krzyżan!

We wczorajszym finale w kategorii W-45 zawodniczka Lubusza Słubice posłała dysk na odległość 39.10m. Złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy Sylvie Servant, która rzuciła 41.17m. Na najniższym miejscu podium uplasowała się Silke Stolt z Niemiec z wynikiem 37.52m.

krzyzan francja
Srebrna Małgorzata Krzyżan (fot. Lubusz Słubice)

To niezwykle udany sezon dla przeżywającej drugą młodość dyskobolki ze Słubic. W kwietniu dwukrotnie pisaliśmy o jej kolejnych rekordach Polski. Najpierw uzyskała 39.09m (Piknik Rzutowy w Wiechlicach), a następnie 40.91m (Miting Otwarcia Sezonu w Zielonej Górze).

W czerwcu zdobyła złoty medal mistrzostw Polski weteranów w Toruniu, ustanawiając jednocześnie nowy rekord mistrzostw w kategorii K-45 (38.09m). Zwieńczeniem udanej serii startów był srebrny medal na Mistrzostwach Świata Weteranów w Lyonie.

To jednak nie koniec sezonu. Dyskobolce marzy się jeszcze udział w Europejskich Igrzyskach Weteranów w Nicei na początku października. Wszystko zależy jednak od od sportowej formy (ta jak widać jest coraz lepsza) i pozyskania funduszy na taki wyjazd.

Więcej o Małgorzacie Krzyżan i jej sportowej karierze przeczytacie w naszej poprzedniej publikacji.