Kolejny sukces w rozgrywkach badmintonowych zanotowała Szkoła Podstawowa w Golicach. Drużyna dziewcząt zdobyła brązowy medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, natomiast chłopcy zajęli piąte miejsce.

golice badminton dziewczeta

Podczas finałowego turnieju Goliczanki od początku trzymały w napięciu swoich kibiców i opiekunów. Pierwszy mecz z faworyzowanym Świebodzinem padł ich łupem. W półfinale rywalki z Sulęcina okazały się nieznacznie lepsze, za to mecz o trzecie miejsce z Żarami przyniósł upragnione zwycięstwo i upragniony medal. Skład naszej drużyny: Sandra Szczerbin, Weronika Śliwińska (rezerwowa Zuzanna Mierzejewska).

golice badminton chlopcy

O miejsce na podium otarli się także chłopcy. Jakub Kowalczyk i Maksymilian Andrzejewski z rezerwowym Jakubem Staszakiem zajęli 5 miejsce podczas finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W fazie grupowej ulegli brązowym medalistom z SSP Żary oraz późniejszym zwycięzcom całego turnieju z SP 18 Zielona Góra. Mimo dwóch porażek zebrali się i wywalczyli piąte miejsce w swoim ostatnim spotkaniu.

Obu drużynom należą się duże brawa za grę i zaangażowanie. Szczególnie cieszy postawa dziewcząt, dla których był to pierwszy medal w zawodach na tym poziomie. Do tej pory dwukrotnie na podium Lubuskiej Olimpiady Młodzieży stawali chłopcy z Golic (2013-złoto i 2014-brąz). Opiekunem obu zespołów jest Elżbieta Mierzejewska.