Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Marcin Lewandowski halowym wicemistrzem Europy!

Podczas Halowych Mistrzostw Europy, które w miniony weekend odbyły się w Paryżu, Marcin Lewandowski zdobył srebrny medal w biegu na 800 metrów. To już drugi w karierze medal z mistrzowskiej imprezy zawodnika, który sportową przygodę zaczynał w Słubicach.

Sam bieg był bardzo emocjonujący, w trakcie dystansu na bieżnię upadł jeden z rywali, ale końcowe metry to był prawdziwy popis Polaków - Marcina Lewandowskiego i jego kolegi z reprezentacji Adam Kszczota, który zdobył złoto. Na mecie Marcinowi zmierzono czas 1:48.23, ale w finale to nie wynik, lecz uzyskane miejsce liczyło się najbardziej.

lewandowski-hme
Po biegu poprosiliśmy o krótki komentarz trenera Marcina, jego brata Tomasza Lewandowskiego (absolwenta słubickiego liceum). - Naszemu pobytowi w Paryżu towarzyszyły ogromne emocje, nie tylko podczas finału, ale i całych mistrzostw. Do końca zastanawiałem się czy robimy dobrze biorąc w nich udział, bo nie przygotowywaliśmy się do sezonu halowego, traktując starty jako dodatkowy środek treningowy. Okazało się, że Marcin jest na tyle mocny, że stać go było na medal. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedział po biegu.

Teraz bracia jadą na kilkutygodniowe zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych, gdzie będą przygotowywać się do sezonu letniego.

Więcej informacji na stronie www.marcin-lewandowski.pl

[foto: www.pzla.pl]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama