Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Stilon pokonany. Trzy punkty dla Polonii

O takiej inauguracji IV ligi na własnym stadionie marzyli kibice i piłkarze. Polonia Słubice w pierwszym meczu na własnym boisku pokonała Stilon Gorzów 3:1.

polonia stilon_15_08
Polonia pokonała Stilon 3:1 (fot. MKS Polonia Słubice)

Mecz odbył się 15 sierpnia na stadionie w Słubicach. Pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa polonistów. Po 45 minutach był remis, a krótko po rozpoczęciu drugiej części gry goście objęli prowadzenie.

Polonia jednak szybko wyrównała za sprawę Giovani Parizotto, a jeden z graczy Stilonu obejrzał czerwony kartonik. Przysłowiowe wejście smoka miał Morgan Cyril Janvier, który tuż po pojawieniu się na boisku zdobył gola. Polonia na tym nie poprzestała i kolejne ataki przyniosły trzecią bramkę (jej strzelcem był także M. Janvier) i upragnione trzy punkty.

Polonia Słubice – Stilon Gorzów 3:1 (0:0)

Skład Polonii: Jakub Szewieliński, Ihor Myrko, Dawid Kucharski, Giovani Parizotto, Rafał Gronostaj, Przemysław Begier, Łukasz Chrostowski, Patryk Nowaczewski, Daniel Stadie, Luiz Eduardo Franca Silva, Norbert Pawłowicz. Rezerwowi: Gabriel Chrostowski, Bartosz Kuźmicz, Patryk Kowalski, Morgan Cyril Janvier, Mateusz Stefanowicz, Mariusz Guraj, Patryk Kowalski, Viacheslav Kravchuk. Trener Andrzej Wypych.

Po 2 kolejkach Polonia Słubice ma na swoim koncie 4 punkty i zajmuje 5 pozycję w tabeli IV Ligi Lubuskiej. Kolejne spotkanie 18 sierpnia. Polonia na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Skwierzyna.