Słubice: 20 listopada 2019   |   Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
reklama
reklama

Młoda Polonia powalczyła w finale Champions Trophy

To był prawdziwy bojowy sprawdzian dla młodych piłkarzy z UKS Polonia Słubice z kategorii U10. Najlepsze kluby z całej Europy spotkały się na finale Champions Trophy w Wiedniu. I wśród nich zawodnicy z naszego miasta. Jak wypadli na tle europejskich rówieśników?

polonia wieden_1

O imprezach pod szyldem Champions Trophy mieliśmy okazję pisać już nie raz, bo w Słubicach odbywały się polskie eliminacje do wspomnianego finału aż w trzech rocznikach. UKS jako gospodarz tego turnieju otrzymał przepustkę do wyjazdu bez względu na wynik sportowy.

Finałowe zmagania dla chłopców z kategorii U10 odbyły się w dniach 14-16 czerwca w Wiedniu. Pojechała tam nasza reprezentacja wzmocniona zawodnikami z Kostrzyna (UKS „Czwórka” oraz Celuloza) oraz Cybinki (Perła).

Było z kim walczyć, bo na murawie zameldowało się 128 zespołów z 24 państw. Wśród nich tak uznane marki jak Benfica Lizbona, Juventus Turyn czy Atletico Madryt, a także ekipy z Chin i Kanady.

Młodzi słubiczanie dowodzeni przez trenerów Jacka Trojana (Słubice) i Adriana Kłodawskiego (Kostrzyn) spisali się nad wyraz dobrze. W całym turnieju rozegrali 13 spotkań, z czego aż 8 wygrali.

Szczególnie emocjonujący był grupowy pojedynek ze słynnym FC Liverpool, które nasi chłopcy przegrali po ciężkim boju 3:4. Trafiły im sie też efektowne wygrane. Np. z chińskim Chongqing Tongnan 5:0 czy austriackim ASK Eichkogel 6:0. Młodzi poloniści mieli nieco pecha, bo w grupie eliminacyjnej  zabrakło im ledwie 1 punktu, aby grać o czołowe lokaty (bilans 4-3 i 12 punktów). Ostatecznie w całym turnieju zajęli 77 miejsce.

Komplet wyników można zobaczyć na stronie:
www.meinturnierplan.de

polonia wieden_2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama