Taką Polonię chcemy oglądać – mówili kibice po ostatnim gwizdku. 23 marca w meczu o mistrzostwo IV ligi Polonia Słubice pokonała na własnym boisku Pogoń Świebodzin 2:0.

Polonia Słubice

Po wyjazdowym zwycięstwie z Arką Nowa Sól na inaugurację rundy wiosennej apetyty kibiców się rozbudziły. Jak się okazało – nie bez podstaw. Poloniści nie tylko grają przyjemny dla oka futbol, ale - co najważniejsze - skuteczny.

Spotkanie z Pogonią mogło się podobać. Poloniści atakowali i mieli optyczną przewagę, choć i gości mieli swoje szanse. Dobrze jednak spisywała się obrona słubiczan z Kubą Szewielińskim w bramce. Publika też dopisała – na meczu pojawiło się ponad 200 osób.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 49 minucie Mateusz Stefanowicz. Pół godziny później wynik meczu na 2:0 ustalił wprowadzony po przerwie Gaby Franchini. Warto dodać, że obaj, to nowi zawodnicy Polonii. Wygląda więc na to, że władze klubu zrobiły zimą dobre ruchy transferowe.

Klub nie zapomina również o kibicach. Przed pierwszym gwizdkiem pamiątkową koszulkę za wieloletnią pomoc otrzymał Tadeusz Jacek z firmy Transhand. Podziękowano również jednemu z młodych kibiców, którzy – jak mówili sami piłkarze – jest na każdym treningu zespołu.

Polonia Słubice – Pogoń Świebodzin 2:0 (0:0). Bramki: M. Stefanowicz (49’), G. Franchini (80’).

Skład: Jakub Szewieliński, Dawid Kucharski, Ihor Myrko, Eligiusz Krzeptowski, Mateusz Stefanowicz (87’ Patryk Kowalski), Rafał Gronostaj (65’ Gaby Franchini), Przemysław Begier (10’ Irima Tebli), Łukasz Tabaka, Norbert Pawłowicz (70’ Maciej Łowiecki), Łukasz Chrostowski (75’ Gabriel Chrostowski), Mathis Citronnelle. Trener: Andrzej Wypych.

Dzięki zwycięstwu poloniści awansowali na 11 miejsce w tabeli i mają w swoim dorobku 19 punktów. Kolejne spotkanie, ponownie na własnym boisku, już za tydzień. Rywalem Polonii będzie Dąb Przybyszów, czołowy zespół IV ligi.

Poniżej fotorelacja z meczu przygotowana przez naszego reportera. Zapraszamy!