Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Biegowe święto z okazji 100 lat polskiej niepodległości

To będzie jedna z największych imprez sportowych w tym roku. 11 listopada w Słubicach obędą się biegi uliczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Atestowana trasa o długości 10 km poprowadzi ulicami naszego miasta.

Biegi Niepodległości

Zawody w Słubicach są częścią ogólnopolskiej akcji polegającej na zorganizowaniu 100 biegów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezy odbywają się w całym kraju, zgodnie z hasłem akcji - „Od Bałtyku do Tatr”.

11 listopada równo o godz. 11.11 biegacze ruszą na trasę ze stadionu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dalej pobiegną ulicami Sportową i Rzepińską w stronę centrum, ominą Urząd Miejski w Słubicach, nawrócą na placu Przyjaźni i wrócą na stadion, gdzie będzie meta.

Dystans, jaki będą mieli do pokonania, to równe 10 kilometrów. Po raz pierwszy w historii słubicki bieg z okazji Święta Niepodległości posiada oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że uczestnicy mogą być pewni jego dokładnej długości.

Zapisy drogą elektroniczną są możliwe do 5 listopada (opłata wynosi 50 zł), ale dla tych, którzy nie zdążą się zgłosić, mamy dobrą wiadomość. Dodatkowa rejestracja będzie jeszcze możliwa w dniu imprezy – ale tylko dla pierwszych 50 osób (cena wzrasta do 70 zł). Obecnie na liście startowej jest prawie 150 osób, limit wynosi 300.

W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma numer startowy z chipem, okolicznościową koszulkę w kolorze biało-czerwonym, pamiątkowy worek z nadrukiem, bon na posiłek, wodę oraz dyplom uczestnictwa.

pakiet slubice_11

Jeśli impreza na tak wyjątkową okoliczność, to oczywiście muszą być także nagrody. Oprócz wyróżnień w klasyfikacji generalnej (tu mają być nagrody rzeczowe), przewidziano także 10 dodatkowych kategorii wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najlepsze trójki otrzymają puchary, a wszyscy, którzy dotrą na metę, także pamiątkowe medale.

Organizatorzy przewidzieli również dwie ekstra kategorie – „Fun / Zabawa" oraz „Rodzina”. Ta pierwsza jest bardziej dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec, ale chcą wziąć udział w rywalizacji. Można tu wystartować na rolkach, wrotkach, a nawet na rowerze. W tej drugiej muszą pobiec co najmniej trzy osoby z jednej rodziny.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym imprezy. Uśmiechajcie się na trasie - będziemy obecni na biegu z naszym redakcyjnym obiektywem.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć w regulaminie. Zapisy są dostępne na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl.

POBIERZ REGULAMIN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama