Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Sport W Słubicach lekkoatleci rozpoczęli sezon (foto)
reklama
reklama

W Słubicach lekkoatleci rozpoczęli sezon (foto)

Jaka jest forma naszych lekkoatletów na początku sezonu? Bardzo dobra! A zapowiada się… jeszcze lepsza. Za nami Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu w Słubicach, który przyniósł mnóstwo wartościowych wyników.

Mityng Otwarcia Sezonu
Nowy rek. życiowy ustanowiła m.in. Ilona Melnyk-Urbaniak

Impreza odbyła się tradycyjnie 3 maja na stadionie w Słubicach. Gospodarzem zawodów rozgrywanych pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a w organizacji pomógł LKS Lubusz Słubice przy finansowym wsparciu gminy.

I to właśnie zawodnicy Lubusza nadawali ton rywalizacji na bieżni, skoczni i rzutni. Oprócz nich w stawce startujących pojawiło się wielu czołowych lekkoatletów naszego regionu, m.in. z klubów z Gorzowa Wlkp., Gubina, Zielonej Góry, Żar czy Szprotawy.

Znakomity rekord życiowy ustanowił nasz najlepszy sprinter 18-letni Antoni Plichta (przy okazji najmłodszy felietonista portalu Słubice24), który dystans 100 metrów przebiegł w czasie 10.87. Jego o 4 lata młodsza klubowa koleżanka, Malwina Olszewska, była bezkonkurencyjna na 300 metrów. Wynik 45.09 to jeden z lepszych w kraju w tej kategorii wiekowej.

Świetną formę zasygnalizowali miotacze. Młodziczka Paulina Polańska posłała dysk na odległość 37.98, a startująca pierwszy rok w kategorii juniorki młodszej Zuzanna Piskunowicz pobiła życiówkę w rzucie oszczepem. Jej wynik to 31.40.

Dobry przykład młodzieży dali weterani jak Arkadiusz Bojarski czy Łukasz Horoszkiewicz, którzy udanie zaprezentowali się w rzucie dyskiem (odpowiednio 41.68 i 38.48), a ten drugi także w pchnięciu kulą (12.36). Dołączył do nich oszczepnik Daniel Radziszewski (47.27). Nie udał się start naszej mistrzyni świata Małgorzacie Krzyżan, która dość pechowo spaliła wszystkie trzy próby w rzucie dyskiem.

Grad rekordów życiowych zaliczyły też początkujące lekkoatletki ze Słubickiej Akademii Biegowej. Tym razem sprawdziły swoje formę na dystansach 300 i 400 metrów. Tu prym wiodły siostry Smolarczyk – 11-letnia Wiktoria pobiegła 49.11 (300), a dwa lata starsza Maja 68.98 (400). Granicę 50 sekund na 300 metrów udało się też pokonać Ilonie Melnyk-Urbaniak (49.90).

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

To, jak wyglądała rywalizacji na stadionie, śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama