Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

W Słubicach lekkoatleci rozpoczęli sezon (foto)

Jaka jest forma naszych lekkoatletów na początku sezonu? Bardzo dobra! A zapowiada się… jeszcze lepsza. Za nami Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu w Słubicach, który przyniósł mnóstwo wartościowych wyników.

Mityng Otwarcia Sezonu
Nowy rek. życiowy ustanowiła m.in. Ilona Melnyk-Urbaniak

Impreza odbyła się tradycyjnie 3 maja na stadionie w Słubicach. Gospodarzem zawodów rozgrywanych pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a w organizacji pomógł LKS Lubusz Słubice przy finansowym wsparciu gminy.

I to właśnie zawodnicy Lubusza nadawali ton rywalizacji na bieżni, skoczni i rzutni. Oprócz nich w stawce startujących pojawiło się wielu czołowych lekkoatletów naszego regionu, m.in. z klubów z Gorzowa Wlkp., Gubina, Zielonej Góry, Żar czy Szprotawy.

Znakomity rekord życiowy ustanowił nasz najlepszy sprinter 18-letni Antoni Plichta (przy okazji najmłodszy felietonista portalu Słubice24), który dystans 100 metrów przebiegł w czasie 10.87. Jego o 4 lata młodsza klubowa koleżanka, Malwina Olszewska, była bezkonkurencyjna na 300 metrów. Wynik 45.09 to jeden z lepszych w kraju w tej kategorii wiekowej.

Świetną formę zasygnalizowali miotacze. Młodziczka Paulina Polańska posłała dysk na odległość 37.98, a startująca pierwszy rok w kategorii juniorki młodszej Zuzanna Piskunowicz pobiła życiówkę w rzucie oszczepem. Jej wynik to 31.40.

Dobry przykład młodzieży dali weterani jak Arkadiusz Bojarski czy Łukasz Horoszkiewicz, którzy udanie zaprezentowali się w rzucie dyskiem (odpowiednio 41.68 i 38.48), a ten drugi także w pchnięciu kulą (12.36). Dołączył do nich oszczepnik Daniel Radziszewski (47.27). Nie udał się start naszej mistrzyni świata Małgorzacie Krzyżan, która dość pechowo spaliła wszystkie trzy próby w rzucie dyskiem.

Grad rekordów życiowych zaliczyły też początkujące lekkoatletki ze Słubickiej Akademii Biegowej. Tym razem sprawdziły swoje formę na dystansach 300 i 400 metrów. Tu prym wiodły siostry Smolarczyk – 11-letnia Wiktoria pobiegła 49.11 (300), a dwa lata starsza Maja 68.98 (400). Granicę 50 sekund na 300 metrów udało się też pokonać Ilonie Melnyk-Urbaniak (49.90).

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

To, jak wyglądała rywalizacji na stadionie, śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama