Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
reklama
reklama

Młodzi poloniści szykowali formę w Rewalu (foto)

Pompki i rozciąganie na plaży – czemu nie? Każda pogoda jest dobra, żeby trenować. Podczas ferii udowadniali to piłkarze z UKS Polonia. Wyjechali do Rewala i odpoczywali bardzo aktywnie – były treningi, mecze, a na deser – wizyty w SPA.

Polonia Słubice

Zimą na plaży też jest fajnie i jest co robić. Choć gdzieniegdzie leży śnieg, nadal można się dobrze bawić. To udowodnili młodzi piłkarze z UKS Polonia, którzy od 12 do 17 lutego byli w Rewalu. Na obóz piłkarski pojechały dwie drużyny, których trenerami są Jacek Trojan i Piotr Dmuchowski: z rocznika 2010 trenowało 11 młodych piłkarzy, a z rocznika 2005/6 aż 24.

Zawodnicy podczas obozu nie próżnowali. Każdego dnia mieli aż 3 treningi: po śniadaniu i po obiedzie, a wieczorem grali sparingi. Na trening poranny szli 2,5 km na Orlik do Trzęsacza. I dali radę kondycyjnie. – W tamtym roku po raz pierwszy byliśmy na takim obozie, wyjechaliśmy do Dzierżoniowa. Po trzecim dniu było widać zmęczenie, dlatego zmniejszyliśmy ilość treningów. A w Rewalu pracowaliśmy każdego dnia na 100 proc. Sam byłem zaskoczony – mówi P. Dmuchowski.

Jest również zadowolony z tego, jak zawodnicy radzili sobie w sparingach – choć nie wszystkie mecze wygrali. Rywalizowali ze Stilonem Gorzów, Akademią Piłkarską Reiss z Poznania i starszą drużyna z Kotwicy Kórnik. – Generalnie ich grę oceniam na plus, nie mowie o wyniku, ale o tym, jak wglądała sama gra, jak się chłopaki rozumieli na boisku, akcje jakie prowadzili. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności – chwali podopiecznych trener.

Ale młodzi sportowcy spędzali czas nie tylko na treningach. Po ciężkiej pracy na boisku regenerowali siły w SPA, czyli m.in. na basenie i w saunie. W wodzie świetnie czuli się i młodsi, i starsi. Humory dopisywały wszystkim!

Jakie efekty ciężkie treningi przyniosą podczas meczy? To okaże się już niedługo. Zawodnicy z rocznika 2006 już 22 marca zagrają w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. A w drugi weekend kwietnia wystartuje I liga młodzików, nasi grają w grupie północnej, mistrzowskiej. Już 7 kwietnia spotkają się z odwiecznym rywalem UKS Czwórka Kostrzyn. Czy będzie trudno? Po tym jak wyglądał obóz Piotr Dmuchowski jest dobrej myśli. I zapowiada walkę o mistrzostwo województwa. O przebiegu rywalizacji będziemy oczywiście informować.

Poniżej fotorelacja z obozu. Zdjęcia dzięki uprzejmości UKS Polonia Słubice (dziękujemy).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama