Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

25 finał WOŚP w Słubicach. Będzie się działo!

15 stycznia czeka nas 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Słubice także grają z orkiestrą Jurka Owsiaka!

WOŚP Słubice

Ćwierć wieku temu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy. Od tej pory stała się corocznym świętem wszystkich, którzy chcą pomagać. Nie tylko w Polsce, ale i poza krajem to wydarzenie łączy ludzi. Na całym świecie kwestować będzie w tym roku 120 tysięcy wolontariuszy. W Słubicach – około 90.

Tradycyjnie już finał WOŚP w Słubicach odbędzie w SMOK-u. Wszystko rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 20.00, kiedy to rozbłyśnie światełko do nieba.

- Występy przeplatane będą licytacjami, podczas których będzie można wesprzeć działania WOŚP - informuje Tomasz Pilarski, dyrektor SMOK-a i szef słubickiego sztabu orkiestry.

Na finał do Słubic zaprasza sam Jurek OwsiakCo będzie można wylicytować?

Wśród fantów przekazanych na licytacje każdy znajdzie coś dla siebie. Fani żużla będą mogli nabyć na aukcji dwuosobowe zaproszenie na pierwszy mecz w sezonie Stali Gorzów, która zmierzy się 30 czerwca z ROW Rybnik. – Jest to zaproszenie do loży dla VIPów, z cateringiem oraz wizytą w parku maszynowym – zachęca Tomasz Pilarski.

WOŚP Słubice

Na licytacji znajdą się, podobnie jak w ubiegłym roku, przedmioty przekazane przez Łukasza Fabiańskiego. Tym razem będą to dwie koszulki oraz piłki z autografami naszego bramkarza.

Orkiestrę będzie można wesprzeć kupując vouchery do studia nagrań w SMOKu, wejściówki do kina, voucher na wszystkie koncerty organizowane w tym roku przez klub Prowincja, rower podarowany przez firmę Lewiatan, nowy wózek inwalidzki czy karnety na różnego rodzaju zabiegi w firmie Brandmed.

Ciekawie zapowiada się wycieczka rowerowa z burmistrzem, rejs Zefirem pod Odrze czy wyjazd na patrol ze Strażą Miejską. Będzie można wylicytować karnet na treningi w Słubickiej Akademii Biegowej, catering dietetyczny od firmy Zdrowe! oraz voucher do Uśmiechniętej Planety.

Tradycyjnie także portal Słubice24 włączył się w organizację finału WOŚP. Nie tylko będziemy na bieżąco relacjonować to, co będzie się działo w słubickim sztabie, ale także przekazaliśmy na licytację miesiąc darmowej reklamy na naszej stronie.

Lista fantów nie jest jeszcze zamknięta. Do czasu finału mogą znaleźć się na niej inne niespodzianki. Zachęcamy wszystkich do przekazywania ciekawych przedmiotów na licytacje.

Rok temu z puszek i aukcji zebrano rekordowe 57.302 złotych. Czy w tym roku Słubicom uda się powtórzyć lub poprawić ten wynik? Przekonamy się już w niedzielę!

Występy artystyczne i inne atrakcje

A co ciekawego czeka nas w programie? Wśród artystów przewijających się przez orkiestrową scenę nie zabraknie ani małych, ani dużych wykonawców. Pojawią się grupy z przedszkoli i szkół, tancerze i wokaliści, chóry i cyrkowcy. Pomiędzy poszczególnymi występami będą odbywały się licytacje fantów. Główna licytacja zaplanowana jest na godzinę 19.00.

WOŚP Słubice

Poza występami artystycznymi będzie można również wziąć udział w różnorodnych zajęciach. Amatorzy tańca mogą skorzystać z warsztatów tańca towarzyskiego, modern jazz czy breakdance. W Galerii Okno odbędą się warsztaty przy sztaludze, animacje plastyczne i malowanie twarzy.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprosi chętnych na przejazdy quadem, pokaz sprzętu pożarniczego oraz naukę udzielania pierwszej pomocy. W działania WOŚP włącza się także klub Prowincja, który zaprasza chętnych do Strefy Woodstock już od godziny 14.00. Na zakończenie wieczoru, jak co roku, odbędzie się "światełko do nieba" (godz. 20).

Program WOŚP w Słubicach
  • 14.00-20.00 Występy artystyczne oraz aukcje z licytacjami (sala koncertowa SMOK)
  • 14.00-17.00 Przejazd quadem i pokaz sprzętu strażackiego (parking przy SMOK)
  • 14.00-17.00 Nauka i pokaz udzielania pierwszej pomocy (Galeria Mała I piętro)
  • 14.00-16.00 Warsztaty plastyczne, malowanie twarzy (Galeria OKNO II piętro)
  • 14.00-15.00 Warsztaty tańca towarzyskiego (sala taneczna II piętro)
  • 14.00-22.00 Strefa Woodstock w Klubie Prowincja (I piętro)
  • 16.00-17.00 Warsztaty tańca modern (sala taneczna II piętro)
  • 17.00-18.00 Warsztaty breakdance (sala taneczna II piętro)
  • 19.00-20.00 Główna licytacja (sala koncertowa parter)
  • 20.00 Światełko do nieba
ZOBACZ SZCZEGOŁOWY PROGRAM WYSTĘPÓW

Słubiczanie będą aktywni w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko w naszym mieście. Pogotowie Ratunkowe Marka Walczaka już trzeci rok z rzędu będzie zabezpieczało imprezę na głównym finale w Warszawie - zarówno bezpośrednio w sztabie, jak i podczas światełka do nieba.Warto wspomnieć, że na oficjalne aukcje WOŚP trafił także obraz namalowany przez słubickiego artystę Street Art Mateusza Dobsa, który przedstawia okładkę albumu "Hannibal" wydanego przez Abla i Brata Jordaha. Artyści złożyli na obrazie swoje autografy i dorzucili do zestawu płytę CD oraz kolekjonerski T-Shirt. Zestaw można licytować TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama