Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

"Obrazki z wystawy" - pierwsze próby przedstawienia

Ruszyły przygotowania do "Obrazków z wystawy" - wielkiego tanecznego przedstawienia, które w maju odbędzie się w Kleist Forum. W wydarzeniu weźmie udział kilkuset uczniów z obu stron Odry. Towarzyszyć im będą muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie.

To kolejny duży projekt muzyczno-tanecznego w naszym Dwumieście realizowany pod egidą frankfurckiej orkiestry. Imponuje przede wszystkich liczba uczestników. W przedsięwzięciu weźmie udział 320 polskich i niemieckich uczniów z różnych szkół i miejscowości.

Młodzi ludzie wspólnie tworzą scenografię i kostiumy, ale przede wszystkim pracują nad choreografią. Czeka ich nie lada zadanie - w takt muzyki Musorgskiego i Respighi'ego zatańczą obrazy Botticellego i Hartmanna. Nad ich postępami czuwają profesjonalni instruktorzy tańca - Be i Mevlana Van Vark. Przed nimi wiele godzin regularnych, cotygodniowych prób, aż do finału, który odbędzie się w dniach 6-7 maja na scenie Kleist Forum we Frankfurcie.

W projekcie bierze udział także Zespoł Szkół Licealnych w Słubicach. Grupa licealistek, wspólnie z uczennicami z Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie, przygotowuje jedną część przedstawienia - taneczną wizualizację obrazu Botticellego pt" Narodziny Wenus". Otrzymaliśmy od nich zdjęcia z pierwszych prób.

obrazki zwystawy01

obrazki zwystawy02

obrazki zwystawy03

Ponieważ "Obrazki z wystawy" to projekt edukacyjny organizowany przez Brandenburską Orkiestrę Państwową we Frankfurcie, ważną jego częścią jest muzyka. W tym obszarze o odpowiednią oprawę zadbają również polscy i niemieccy uczniowie, a muzyczne doznania uświetni orkiestra pod dyrekcją Howarda Gryffithsa.

- Będzie to wielkie, artystyczne wydarzenie, którego miłośnicy muzyki, tańca i sztuki nie mogą przegapić. Zapraszamy wszystkich słubiczan już dziś, a w międzyczasie prosimy o trzymanie kciuków za udane przygotowania. Będziemy Was o nich na bieżąco informować - powiedziała Dorota Rutka, nauczyciel w ZSL w Słubicach, opiekun i koordynator projektu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama