Słubice: 18 grudnia 2017   |   Imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
reklama
reklama

"Obrazki z wystawy" - pierwsze próby przedstawienia

Ruszyły przygotowania do "Obrazków z wystawy" - wielkiego tanecznego przedstawienia, które w maju odbędzie się w Kleist Forum. W wydarzeniu weźmie udział kilkuset uczniów z obu stron Odry. Towarzyszyć im będą muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie.

To kolejny duży projekt muzyczno-tanecznego w naszym Dwumieście realizowany pod egidą frankfurckiej orkiestry. Imponuje przede wszystkich liczba uczestników. W przedsięwzięciu weźmie udział 320 polskich i niemieckich uczniów z różnych szkół i miejscowości.

Młodzi ludzie wspólnie tworzą scenografię i kostiumy, ale przede wszystkim pracują nad choreografią. Czeka ich nie lada zadanie - w takt muzyki Musorgskiego i Respighi'ego zatańczą obrazy Botticellego i Hartmanna. Nad ich postępami czuwają profesjonalni instruktorzy tańca - Be i Mevlana Van Vark. Przed nimi wiele godzin regularnych, cotygodniowych prób, aż do finału, który odbędzie się w dniach 6-7 maja na scenie Kleist Forum we Frankfurcie.

W projekcie bierze udział także Zespoł Szkół Licealnych w Słubicach. Grupa licealistek, wspólnie z uczennicami z Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie, przygotowuje jedną część przedstawienia - taneczną wizualizację obrazu Botticellego pt" Narodziny Wenus". Otrzymaliśmy od nich zdjęcia z pierwszych prób.

obrazki zwystawy01

obrazki zwystawy02

obrazki zwystawy03

Ponieważ "Obrazki z wystawy" to projekt edukacyjny organizowany przez Brandenburską Orkiestrę Państwową we Frankfurcie, ważną jego częścią jest muzyka. W tym obszarze o odpowiednią oprawę zadbają również polscy i niemieccy uczniowie, a muzyczne doznania uświetni orkiestra pod dyrekcją Howarda Gryffithsa.

- Będzie to wielkie, artystyczne wydarzenie, którego miłośnicy muzyki, tańca i sztuki nie mogą przegapić. Zapraszamy wszystkich słubiczan już dziś, a w międzyczasie prosimy o trzymanie kciuków za udane przygotowania. Będziemy Was o nich na bieżąco informować - powiedziała Dorota Rutka, nauczyciel w ZSL w Słubicach, opiekun i koordynator projektu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama