Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Biblioteka rozdaje najmłodszym „wyprawki czytelnicze”
reklama

Biblioteka rozdaje najmłodszym „wyprawki czytelnicze”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach szczególnie zaprasza w swoje progi najmłodszych. Choć nie potrafią jeszcze samodzielnie czytać, mogą wypożyczyć książeczki, a do ich czytania namówić rodziców. Każdy z nich dostanie czytelniczą wyprawkę i naklejki do specjalnej karty.

pierwsza czytanka

Słubicka biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne pt. „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja skierowana jest do przedszkolaków z roczników 2013-2016 i ich rodziców. Ma zachęcić ich do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania.

Każde dziecko w tym wieku, które po 19 września odwiedzi bibliotekę, otrzyma tzw. wyprawkę czytelniczą. – Dzieci znajdą w niej wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika – wyjaśniają nasze bibliotekarki. Do tej karty będzie można wklejać specjalne naklejki, które będą nagrodą za wypożyczenie książki w bibliotece. Ci, którzy nazbierają 10 naklejek, dostaną specjalny dyplom.

W wyprawce znajduje się też coś dla rodziców – broszura informacyjna przypominająca o tym, jak ważną rolę pełni czytanie książek w rozwoju dziecka i jakie korzyści wynikają z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest bezpłatny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama