Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
reklama
reklama

Zbuduj sobie instrument

Muzyka jest wszędzie, w domu i w biurze, a instrument do jej stworzenia może powstać z najróżniejszych materiałów codziennego użytku. Zgadzacie się z tym? Chcecie spróbować? Już ten piątek we Frankfurcie odbędą się bezpłatne międzykulturowe warsztaty z budowy instrumentów. Także w języku polskim.

pianino

- Wszędzie można znaleźć przeróżne dźwięki i instrumenty – uważa Piotr Zarzycki, student Uniwersytetu Viadrina oraz członek stowarzyszenia Verbuendungshaus fforst e.V., które prowadzi samodzielny dom studencki we Frankfurcie nad Odrą.

O inicjatywach podejmowanych przez tę organizację mieliśmy okazję pisać już nie raz. Tym razem jej przedstawiciele wpadli ma kolejny, oryginalny pomysł. To właśnie tam, w domu, w którym mieszkają studenci z różnych stron świata, odbędą się warsztaty z budowy instrumentów.

Dla dodatkowej inspiracji, 12 października o godz. 19 odbędzie się koncert, czyli prezentacja stylów muzycznych oraz instrumentów z różnych stron świata. A w sobotę i niedzielę, czyli 13 i 14 października, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach muzycznych. Warsztaty zaczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 17.

- Będzie można zbudować swój samodzielnie zaprojektowany instrument z różnorakich materiałów, również tych codziennego użytku – zaprasza P. Zarzycki. Udział mogą wziąć mieszkańcy Słubic i Frankfurtu, wstęp jest wolny. W zależności od potrzeb uczestników, warsztaty będą prowadzone po polsku, niemiecku i angielsku.

Verbuendungshaus fforst mieści się przy ul Forststrasse 3-4 we Frankfurcie nad Odrą.

fforst siedziba

Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama