Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Kasia Kowalska gwiazdą tegorocznego transVOCALE

Za oknami szara jesień? Jak zwykle ubarwi ją festiwal transVOCALE. Koncerty składają się na muzyczny tygiel kultur i stylów – czyli to, czym kusi piosenka autorska. A kto zagra i zaśpiewa w tym roku? Znamy program!

kasia kowalska_big

To już 15. edycja festiwalu transVOCALE, wyjakowej imprzy dla fanów dobrej muzyki autorskiej w klubowym wydaniu. W tym roku listopadowe święto muzyki odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

Większość koncertów będzie miało miejsce w Kleist Forum, ostatniego dnia na występy zaprosi również Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Niestety, z użytku wyłączona jest aula Collegium Polonicum, która w tym czasie również służyła muzykom i publiczności.

- Podczas tego niezwykłego festiwalu pojawią się liczni muzycy z Polski, Niemiec i reszty świata. Zachwyćcie się państwo ich czarującymi głosami i dajcie się ponieść ognistym rytmom – zachęcają organizatorzy.

Co w programie? Muzyczne „menu”

Jak co roku impreza rozpocznie się od koncertu inauguracyjnego, który poprzedzi uroczystość otwarcia z udziałem władz Słubic i Frankfurtu. Odbędzie się ona w murach Kleist Forum we Frankfurcie 22 listopada o 19.30. O godz. 20 na scenie wystąpi Daria Zawiałow. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zobaczcie sami.Tu po jej występie, o godz. 22, usłyszymy niemiecki zespół Die Schauspiel – Brigade Leipzig.  Tego samego dnia na pozostałych scenach w Kleist Forum wystąpi jeszcze kilka innych niemieckich zespołów: Mellow Mark, Veras Kabinett, Familie Gerstenberg.

Kasia Kowalska, MOA i Micromusic

Kolejny dzień, 23 listopada, to również koncerty w Kleist Forum. Ale na scenie pojawią się głównie muzycy z Polski. O 20.30 na tamtejszej sali wystąpi Kasia Kowalska, artystka, która ma na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych nagród. Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje.W tym samym czasie w lounge zagrają dwa polskie zespoły: MOA o 19.30, a po nich o 22.00 Micromusic. Ten pierwszy to indie i britpopowy zespół z północy Polski, założony w lipcu 2015. Mają na koncie debiutancki singiel pt. „Ile udźwignie niebo”, za który zespół otrzymał kilka nagród. I zapowiadają pierwszą płytę.

Drugi zespół wymyka się klasyfikacjom – sami określają ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Mikromusic ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach.

Na trzeciej scenie – w studio - o godz. 22 zagra Herbert Piano Trio. Będzie to uczta słowno-muzyczna: prawykonanie nowego utworu Szymona Godziemby-Trytka pt. „Elegia na odejście pióra atramentu lampy” do słów Zbigniewa Herberta – na żeński zespół wokalny skrzypce, wiolonczelę i fortepian.

A po nich aftershow zapewni jazzowe trio Putzi Drosch Experience.

Finałowy dzień na 5 scenach


Ostatni dzień, 24 listopada, będzie bardzo intensywny. Koncerty będą odbywały się aż na 5 scenach, w tym – w słubickim SMOKU. Na sali kameralnej o godz. 20 pojawi się Leski, wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku. „Kosmonauta” to utwór zapowiadający debiutancki album, który ukazał się w czerwcu.Po nim, o godz. 22. zagra Kraków Street Band. To zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką Krakowa. Ich muzyka urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury. A brzmią tak.W tym samym czasie na scenach Kleist Forum zagra mieszanka międzynarodowych artystów m.in. z Wielkiej Brytanii, Syrii, USA, Francji, Ukrainy.

Program festiwalu

Program jest dostępny na stronie www.transvocale.eu.

O najważniejszych wydarzeniach i szczegółach imprezy będziemy informować także na naszej stronie i profilu facebookowym www.facebook.com/slubice24.

Bilety i wejściówki

Bilet na koncert inauguracyjny kosztuje 40 zł, bilety na koncerty w SMOK-u są w cenie 20 zł. Karnet festiwalowy to koszt 160 zł. Karnety i bilety do nabycia w kasie SMOK za okazaniem dowodu tożsamości oraz w Kleist Forum. Więcej informacji: SMOK, tel. 95 758 2439.

---

Jak co roku będziemy z wami - portal Słubice24.pl objął transVOCALE patronatem medialnym. Będą też konkursy z biletami. Szczegóły niebawem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama