Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Klasycznie i wiosennie w SMOK-u

Na kameralny koncert w nastroju prawdziwie wiosennym zaprasza Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Zabrzmią utwory Ludwiga van Beethovena i Igora Strawińskiego.

skrzypce

Wiosnę coraz bardziej widać i czuć nie tylko w przyrodzie. Można ją odnaleźć również w… muzyce. Już niedługo w SMOK-u będzie okazja posłuchać dwóch utworów znanych kompozytorów.

Pierwszym z nich jest sonata na skrzypce i fortepian F-Dur op. 24 Ludwiga van Beethovena. Przydomka „Wiosenna” związanego z porą roku nie nadał jej kompozytor, ale przylgnął on do utworu ze względu na jego nastrój, czarujący spokój, na ogół umiarkowaną temperaturę, z kilkoma tylko mroczniejszymi epizodami.

Drugim utworem będzie suita włoska na skrzypce i fortepian Igora Strawińskiego. Utwór jest aranżacją wybranych tematów z jego własnego dzieła baletowego – Pucinelli, który to z kolei został oparty na motywach zaczerpniętych od osiemnastowiecznego włoskiego kompozytora Giambattista Pergolesiego. Stała się ona jednym z najpopularniejszych utworów kameralnych na skrzypce i fortepian w historii literatury muzycznej.

Utwory wykonają: Anastazja Łysenko (skrzypce) oraz Monika Pończocha (fortepian).

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w SMOK-u.

Termin: 21.04.2018, godz. 19. Miejsce: Słubicki Miejski Dom Kultury, sala koncertowa.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama