Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Młody pisarz fantasy Tomasz Sobania odwiedzi Słubice

Lubicie czytać książki? Tomasz Sobania nie tylko je czyta, ale również pisze. Wydał już dwie powieści z gatunku fantasy – a ma dopiero 19 lat. Niedługo w słubickiej bibliotece opowie o swojej przygodzie z pisaniem – jak to się dzieje, że młody chłopak zostaje pisarzem?

tomasz sobania

Tomasz Sobania to 19-letni absolwent gliwickiego ogólniaka, mieszkaniec kilkutysięcznego Toszka (woj. śląskie). Debiutancką powieść pt. „Speculo” napisał jeszcze w liceum, a wydał w 2015 roku - gdy miał 17 lat. Jak sam mówi, to było jego wielkie marzenie, odkąd tylko pamięta. A na dodatek jest to powieść w stylu fantasy. - Pisałem ją w taki sposób, aby stała się książką z gatunku takich, które chce się pochłonąć – mówi o niej autor.

„Speculo” to historia nastoletniego Daniela, który starannie zaplanował wakacje razem z koleżanką i kolegą – ale z tych planów nic mu nie wyszło. Przyjaciele za sprawą znalezionej w piwnicy starej księgi przenoszą się w zupełnie nowe miejsce, gdzie muszą zmierzyć się z prześladowaniem ze strony Cesarza i dotrzeć do ludzi, którzy sprzeciwiają się jego władzy. Tak zaczynają się ich nieplanowane, wakacyjne przygody…

Młody pisarz nie poprzestał na jednej książce. W 2017 roku wydał kolejną powieść, noszącą tytuł „Nowy świt”. Mierzy się w niej ze znanym motywem w świecie fantasy – czyli inwazją obcych. „W niewiadomym celu obcy postanawiają zabić ogromną liczbę ludzi, a pozostałych przy życiu pozamykać w miastach pod ich kontrolą. Niby typowy motyw, ale wraz z lekturą sprawy się komplikują, co jest dużym plusem tej powieści, bo sprawia, że wiele kwestii czeka na odpowiedzi, przez co z zapałem czyta się "Nowy Świt" aż do ostatniej strony” – taką opinię można przeczytać w jednej z recenzji.

Tomasz Sobania bardzo chętnie bierze udział w spotkaniach autorskich. Jedno z nich odbędzie się niedługo w oddziale dla dorosłych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Jest to okazja do tego, żeby porozmawiać nie tylko o jego pomysłach i książkach, ale również o tym, jak sprawić, żeby napisana powieść została wydana. Bo wbrew pozorom to nie jest takie łatwe. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Termin: 17.04.2018, godz. 11-12. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice, oddział dla dorosłych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama