Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Wystawa o historii słubickiej edukacji

Kronika edukacji w pigułce - chcecie zobaczyć, jak zmieniały się nasze przedszkola, szkoły? W holu biblioteki obejrzeć można prace przygotowane przez nauczycieli w ramach konkursu Związku Nauczycielstwa Polskiego. A przy okazji powspominać… Może odnajdziecie się na starych zdjęciach?

wystawa nauczyciele

Reprezentacje 16 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych powiatu słubickiego wzięły udział w konkursie plastyczno-fotograficzno-historycznym pt. „Nasza szkoła / przedszkole w wolnej, niepodległej Polsce”. Nauczycieli do wspomnień zachęcił słubicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, a tym, którzy z zadania wywiązali się najlepiej, przyznał nagrody.

Konkurs był jednym z elementów obchodów podwójnych urodzin – 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 113 rocznicy powstania ZNP. Uroczystych obchody obszernie opisywaliśmy w naszej niedawnej relacji - ZOBACZ.

Teraz prace przygotowane przez nauczycieli mogą zobaczyć wszyscy – ustawione są w holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Wystawa zachęca do wspomnień, nie brakuje na niej wycinków gazet, starych zdjęć… Biblioteka serdecznie zaprasza!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama