Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Światowe przeboje w orkiestrowym wydaniu

Słubice odwiedziła młodzieżowa orkiestra dęta Grandioso z Radomia, mistrzowie Europy z 2016 roku. Próbkę ich możliwości mieli już okazję zobaczyć uczestnicy "Biegu bez granic". Teraz muzycy na otwarty koncert zapraszają wszystkich słubiczan.

Grandioso

Orkiestra powstała w 1978 roku i działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Skupia młodych artystów w wieku od 8 do 25 lat i liczy obecnie około 90 osób. Grandioso ma za sobą występy na wielu festiwalach w Europie i na świecie, a ukoronowaniem jej działalności był tytuł mistrzów Europy w paradzie marszowej.

Skąd artyści pojawili się w Słubicach? Przyjechali tutaj na obóz i warsztaty muzyczny. Prosto znad Odry udadzą się do Holandii na Światowy Konkurs Muzyczny w Kerkrade, jedną z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. Są pierwszą polską orkiestrą od 30 lat, która się na nią zakwalifikowała. Później wezmą jeszcze udział w Tall Ship Races w Szczecinie.

Dla słubiczan orkiestra przygotowała specjalny, energetyczny program. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usłyszymy zarówno dzieła wielkich symfoników, jak i muzykę filmową czy rozrywkową. W programie m.in. "Szlakiem Brdy" Orlina Bebenowa, "The Unknown Journey" Phillipa Sparke'a oraz "Krzesany" Wojciecha Kilara.

Na widzów czeka także pokaz specjalnej musztry oraz parada marszowa. Orkiestrą będzie dyrygować Dariusz Krajewski, a konferansjerką zajmie się Agnieszka Szarpak.

Koncert odbędzie się 20 lipca na stadionie SOSiR. Wstęp jest bezpłatny, ale podczas występów będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działalności orkiesty i zakup instrumentów.

Szczegółowy program:
  • 16:45 przemarsz werblistek,
  • 17:00 główny koncert,
  • 17:45 pokazy musztry i parady marszowej,
  • 18:30 przewidywane zakończenie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama