Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Znów będą działać lokalnie!

Chcesz wyzwolić swoją wewnętrzną energię i przyczynić się dla dobra wspólnego? Weź udział w programie Działaj Lokalnie i zrób coś, aby mieszkańcom Twojego miasta żyło się lepiej. W konkursie do zdobycia jest aż 6000 zł!

Działaj Lokalnie
"Szczęśliwi rodzice - szczęśliwe dzieci - szczęśliwszy świat" ("Działaj Lokalnie" 2012)

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłasza nabór do IX edycji w Programie Działaj Lokalnie. Konkurs daje szansę na realizację projektów wspierających inicjatywy mieszkańców do wspólnego tworzenia kreatywnych rozwiązań na rzecz dobra ogółu.

Projekt kierowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które od 13 kwietnia do 14 czerwca 2015 roku wyślą swój ciekawy projekt angażujący społeczności lokalne przy zaspokajaniu wspólnych potrzeb.

Dotacje w wysokości do 6000zł przyznawane będą projektom, które w sposób najciekawszy i najskuteczniejszy zjednoczą społeczności lokalne i określą w jaki sposób ich działania przyczynią się dla dobra wspólnego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są tylko i wyłącznie w sposób elektroniczny. Do generatora wniosków można dostać się m.in. przez stronę www.dl.fundacjacp.org.

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w tym roku dysponuje pulą 55 tysięcy zł. W sumie w ciągu ośmiu edycji zrealizowano już 77 projektów, na które przeznaczono 319 791 zł. W tym roku w ramach dodatkowej ścieżki tematycznej pod nazwą „Nadodrzańska tożsamość” do puli dołożone zostało 5000zł. W ramach tej ścieżki wspierane będą projekty dotykające takich obszarów pożytku publicznego jak: kultura, edukacja i podtrzymywanie  tradycji narodowej oraz promocję turystyki.

Działaj Lokalnie Słubice
Warsztaty taneczne w Kunowicach realizowane w ramach "Działaj Lokalnie"

- Program Działaj Lokalnie jest przykładem współpracy organizacji pozarządowych i samorządów. Współpracy, która daje szansę społecznością lokalnym na określenie własnych potrzeb, a co ważniejsze daje możliwości przeprowadzenia zmian i zobaczenia efektów, które osiągnięte zostały przez wspólną pracę i trud włożony w to, aby każdemu żyło się lepiej. Udział w programie Działaj Lokalnie jest również dobrą okazją do zdobycia doświadczenia przez początkujących liderów, którzy organizując społeczne działania i promując je w środowisku lokalnym, realizują mały projekt dla swojej miejscowości - podkreśla Karol Duer z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach.

Jak co roku większość środków na konkurs ,,Działaj Lokalnie” przyznała Akademia Rozwoju Filantropii ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W tej edycji program wspierany jest finansowo również przez Gminy Słubice, Skwierzyna, Krosno Odrzańskie oraz Powiat Słubicki. Wsparcia medialnego udzielają telewizja HTS oraz portal Słubice24.pl.

dl patroni

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać:
  • w siedzibie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum , ul. Kościuszki 1 (I piętro biblioteki),
  • w Sektorze 3 Słubice na ul. Piłsudskiego 3,
  • telefonicznie: 95 759 23 91, 534 85 85 65 lub 95 759 24 444,
  • na stronie dl.fundacjacp.org.
Portal Slubice24 jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama