Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
reklama
reklama

Rowerzysta potrącony pod Cybinką. Policja szuka sprawcy

Dziś rano doszło do potrącenia rowerzysty na drodze krajowej nr 29. Mężczyzna nieprzytomny trafił do szpitala. Niestety, sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

policja kogut_2019

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej między godziną 5 a 6, na 28 kilometrze drogi krajowej nr 29, na odcinku między Drzeniowem a Cybinką.

Rowerzysta, który jechał w stronę Cybinki, został uderzony przez inny pojazd. Na skutek potrącenia mężczyzna stracił przytomność. Należy przy tym podkreślić, że rowerzysta był oznakowany prawidłowo – miał kamizelkę odblaskową, a jego rower posiadał oświetlenie.

Rannego znalazł na poboczu inny kierowca. Było to krótko przed godz. 6. Natychmiast wezwał na miejsce służby ratownicze i policję. Rowerzystę przewieziono do szpitala w Zielonej Górze.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nieznany pojazd, podobnie jak rowerzysta, jechał w stronę Cybinki. Na miejscu zdarzenia zgubił lusterko, prawdopodobnie na skutek uderzenia w rowerzystę. Lusterko jest dużych rozmiarów, w kolorze szaro-grafitowym, prawdopodobnie pochodzi od busa lub nawet ciężarówki.

Policja prosi o pomoc każdego, kto mógł widzieć podejrzany pojazd, lub ma informacje o aucie bez lusterka, o kontakt pod numerem alarmowym 112.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama