Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
reklama

Ptasia Akademia w Górzycy

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na Ptasią Akademię – tym razem warsztaty odbędą się w Górzycy. Będą opowieści o ptakach, skrzydlatej przyrodzie, łapanie i obrączkowanie… Udział mogą wziąć całe rodziny!

ptasia gorzyca

Ornitologiczny, przyrodniczy pomysł na sobotnie przedpołudnie – Ptasia Akademia w Górzycy. To warsztaty skierowane do wszystkich ciekawych świata, a w szczególności do rodzin.

- Są to jedyne tego typu zajęcia terenowe w województwie, a może i w kraju – podkreśla Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Tym razem trenowe warsztaty w zielonym namiocie, czyli Mobilnym Ośrodku Edukacji Przyrodniczej odbędą się w Górzycy.

- Górzyca leży w obrębie Parku Krajobrazowego "Ujście Warty". Razem z Parkiem Narodowym o tej samej nazwie pełni ważną funkcję ochrony ptaków. W bliższej i dalszej okolicy, w różnych porach roku można spotkać różne cenne, rzadko spotykane gatunki – wyjaśnia N. Duer. Zapowiada, że podczas warsztatów ornitolog skupi się na tych spotykanych w pobliżu człowieka - w parku, za oknem.

O ptakach będzie opowiadał ornitolog Paweł Podkowa. W międzyczasie ptaki będą łapane w rozstawione sieci. – Prowadzący wyciągnie je wspólnie z uczestnikami, opowie o złapanych gatunkach, zaobrączkuje je a następnie wypuści – opowiada N. Duer.

Wstęp na warsztaty jest wolny. NIe trzeba się wcześniej zapisywać.

Termin: 21.09.2019, godz. 8:30 i 11:00. Miejsce: Górzyca, przy parku wiejskim.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama