Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Głosuj na projekt Lewiatana i pomóż słubickiemu hospicjum. Czeka 50 tys. na nowy sprzęt
reklama
reklama

Głosuj na projekt Lewiatana i pomóż słubickiemu hospicjum. Czeka 50 tys. na nowy sprzęt

Coraz więcej firm angażuje się społecznie – np. wspierając lokalne organizacje pozarządowe. Do tego grona dołączył również słubicki supermarket Lewiatan. W ramach konkursu Herosi Innowacyjności zgłosił Stowarzyszenie Hospicjum św. Wincentego a’Paulo. Jednak, żeby hospicjum otrzymało 50 tys. zł, potrzebne są głosy internautów. Można je oddawać codziennie!

Hospicjum Słubice

Projekt pod hasłem "Sprzęt dla Hospicjum - nie wahaj się pomagać!" dotyczy zakupu sprzętu medycznego (łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, chodziki - balkoniki, koncentratory tlenu itp.) na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach.

Kierownictwo Lewiatana zanim wybrało temat projektu długo zastanawiało się, w której dziedzinie społecznej go realizować - potrzeb jest przecież bardzo wiele. Odpowiedź przyniosły konsultacje z klientami sklepu.

Znaczna większość przepytywanych opowiedziała się za pomocą dla lokalnego hospicjum – czyli dla Stowarzyszenia Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach, które pomaga chorym dotkniętym chorobą nowotworową i członkom ich rodzin. Zakup dodatkowego sprzętu rozszerzy zakres tej pomocy i obejmie szersze grono potrzebujących.

Dla szefostwa sklepu ważna jest misja społeczna. - Realizując ten projekt pokazujemy, że nie jesteśmy bezdusznymi biznesmenami, nastawionymi wyłącznie na zysk, ale jesteśmy ludźmi wrażliwymi i nie jest nam obojętny los innych ludzi – czytamy w opisie projektu.

Jednak samo zgłoszenie nie wystarczy. Aby hospicjum zostało laureatem konkursu, potrzebne są głosy internautów. Te można oddawać codziennie do 10 września poprzez stronę: www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Na głosujących także czekają nagrody.

herosi lewiatan

Projekty, które wzięły udział w ogólnopolskim głosowaniu, zostaną także dodatkowo ocenione przez jury. Ocena końcowa będzie sumą punktów za poparcie społeczne (co wyrażają punkty z internetowego głosowania) oraz za biznesowy potencjał pomysłu.

Kto zwyciężył, okaże się 24 września podczas Kongresu Akademii Umiejętności w Łodzi. My oczywiście zachęcamy do głosowania na projekt Lewiatana. I mocno trzymamy kciuki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama