Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Rzepinianie oddali ponad 13 litrów krwi

Krótkie podsumowanie 72. zbiórki krwi organizowanej przez rzepińskich celników: 30 honorowych krwiodawców przekazało łącznie 13,5 l tego życiodajnego płynu. Byli wśród nich maturzyści, którzy zgłosili się na akcję zaraz po egzaminie.

Zbiórka krwi

Zbiórka krwi zorganizowana przez Terenowy Klub Honorowych Dawców przy Urzędzie Celno-Skarbowym odbyła się 14 maja w siedzibie rzepińskiej delegatury przy ul. Dworcowej.

Do pobrania krwi zgłosiło się 35 osób, ale nie wszyscy mogli ją oddać. - Ze względu na normy obowiązujące w zakresie wskaźników morfologicznych, przebyte zabiegi plastyczne czy chirurgiczne, do oddania krwi zaklasyfikowano 30 krwiodawców – informuje Leszek Parzyjagła, jeden z organizatorów.

Byli wśród nich uczniowie miejscowego liceum, a nawet maturzyści, którzy wzięli udział w akcji zaraz po zakończonym egzaminie z j. niemieckiego. - Warto wspomnieć, że niektórzy uczestnicy zdawali krew po raz pierwszy. Mimo pewnego dyskomfortu i złego samopoczucia, na pytanie czy będą nadal oddawać krew odpowiadali, że tak - bo warto pomagać ludziom – relacjonuje L. Parzyjagła.

Łącznie tego dnia krwiodawcy oddali 13 litrów i 500 ml krwi, które zasilą bank Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Kolejna zbiórka w Rzepinie odbędzie się 12 września.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama