Słubice: 20 lipca 2019   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
reklama

Bilans weekendu na drogach: 3 pijanych, 1 odurzony

Policja znowu przypomina: piłeś, nie jedź… Mimo tych apeli, w trakcie minionego weekendu funkcjonariusze słubickiej drogówki złapali trzech nietrzeźwych kierowców i jednego, który był pod wpływem narkotyków. Rekordzista miał we krwi 3,5 promila…

policja patrol_2018

- Prawie codziennie policjanci zatrzymują na drogach powiatu słubickiego nietrzeźwych kierujących. Na nic nasze apele i informowanie o wzmożonych kontrolach. Kierowcy nadal jeżdżą po alkoholu, czy pod wpływem środków odurzających – mówi Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy policji.

Niestety, nie inaczej było w trakcie minionego weekendu. Funkcjonariusze zatrzymali trzech pijanych kierowców, a także jednego, który był pod wpływem narkotyków. Wszyscy oni stracili już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem jak za przestępstwo – ponieważ badanie na zawartość wykazało ponad 0,5 promila.

Rekordziście alkomat pokazał dużo więcej. 38-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował Seatem, mając we krwi blisko 3,5 promila. A 22-latek jadący Fordem był pod wpływem narkotyków – pobrano mu krew do szczegółowych badań.

Policja przypomina: prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu jest wykroczeniem, za popełnienie którego grozi kara ograniczenia wolności lub grzywny. A prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.

Jeśli narkotester potwierdzi obecność środków odurzających, od kierującego pojazdem jest pobierana krew, żeby ustalić, czy znajduje się pod wpływem narkotyków, czy środka działającego podobnie do alkoholu. W zależności od wyników grozi mu: grzywna, kara ograniczenia (pozbawienia) wolności do 2 lat, grzywna lub areszt. Sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama