Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Mundurowi podsumowali wielkanocną zbiórkę krwi
reklama
reklama

Mundurowi podsumowali wielkanocną zbiórkę krwi

18 kwietnia po raz kolejny policjanci ze Słubic zorganizowali zbiórkę krwi. Dzięki akcji „Oddaj krew na święta” Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze wzbogaciło się o kolejne litry tego drogocennego płynu.

zbiorka krwi_wielkanoc

Krwiobus, czyli mobilny autobus wyposażony w sprzęt do poboru krwi, tradycyjnie zaparkował przed siedzibą komendy na ul. Władysława Łokietka. Choć trwała już przedświąteczna gorączka z możliwości oddania krwi skorzystały 24 osoby – nie tylko policjanci, ale również pozostali mieszkańcy Słubic.

- Funkcjonariusze podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie – opowiada Ewa Murmyło z KPP Słubice. - Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie - dodaje.

I tego cennego daru po akcji w Słubicach przybyło całkiem sporo. Łącznie zebrano 10,8 litrów, które trafiły do banku krwi, a stamtąd zostaną rozdysponowana do najbardziej potrzebujących miejsc, głównie szpitali w naszym regionie.

O kolejnych zbiórkach będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama