Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Pola Nadziei – po raz pierwszy bez uczniów i kwesty. Organizatorzy liczą na pomoc dorosłych
reklama
reklama

Pola Nadziei – po raz pierwszy bez uczniów i kwesty. Organizatorzy liczą na pomoc dorosłych

To jest piękna, słubicka tradycja – dzieci i młodzież jesienią sadzą żonkile, a wiosną zbierają je i rozdają mieszkańcom Słubic w zamian za datki. W tym roku - ze względu na strajk nauczycieli – akcja Pola Nadziei odbędzie się zupełnie inaczej.

Pola Nadziei 2018

- Pola Nadziei muszą w tym roku obejść się uczniów naszych szkół – taką smutną wiadomość usłyszeliśmy dziś od organizatorów. Nauczyciele strajkują, więc młodzi ludzie nie będą mieli pod czyją opieką przyjść na teren parafii, zebrać kwiaty i ruszyć z nimi w miasto.

Jednak akcja odbędzie się, choć w nieco innym wymiarze. – Ze względu na wyjątkową sytuację zapraszam wszystkich mieszkańców do pomocy – wyjaśnia szef hospicjum Przemysław Szewieliński. - Jak zawsze spotkamy się przy parafialnym ogrodzie, a następnie ruszymy na słubickie ulice i napotykanym przechodniom będziemy rozdawać wiosenne uśmiechy i nasze żonkile - dodaje.

I najważniejsza rzecz – w tym roku nie będzie kwesty do żółtych puszek Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo. Kwiatki będą rozdawane za przysłowiowe „dziękuję”.

Pola Nadziei

Akcja odbędzie się 12 kwietnia o godz. 12:00. Miejsce zbiórki: podwórze kościoła NMP Królowej Polski w Słubicach przy ul. 1 Maja.

A poniżej przypomnienie tego, jak było rok temu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama