Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Wyróżnienia dla urzędu i pracowników słubickiego PUP

Słubicki Urząd Pracy i jego pracownicy wyróżniają się na tle województwa. Odebrali nagrody podczas regionalnej Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia w Poznaniu i podobnych obchodów w Urzędzie Marszałkowskim.

pup slubice

Regionalna Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia odbyła się 5 kwietnia w Poznaniu. Przebiegała pod hasłem: „Sytuacja kobiet na rynku pracy". Objęła kilka województw: wielkopolskie, lubuskie, kujawsko - pomorskie oraz zachodnio – pomorskie.

Jej gościem miała być minister Elżbieta Rafalska, jednak nie mogła przyjechać ze względu na rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli. Dlatego zastąpił ja wiceminister Stanisław Szwed.

Konferencja była okazją do wyróżnienia najlepszych PUP-ów z regionu. Słubicki PUP, jako jedyny w woj. lubuskim, został wyróżniony za efektywne wykorzystanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2018 roku. Następnie wspólnie z PUP w Żaganiu i Żarach odebrał wyróżnienie za efektywność w działaniach aktywizacyjnych w 2018 roku. Słubicki PUP dostał dwa wyróżnienia jednocześnie w trzech kategoriach oceny – KFS, efektywność działań i migracja osób – tu już jako jedyny w województwie.

Wcześniej, bo 22 marca, w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze również odbyły się obchody 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia. W tej uroczystości wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki, który życzył wszystkim pracownikom publicznych służb zatrudnienia zadowolenia z pracy oraz satysfakcji z pełnienia służby publicznej na rzecz drugiego człowieka.

nagrody PUP

Obchody również były okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się pracownikom urzędów pracy. W imieniu prezydenta RP odznaczenia za długoletnią służbę otrzymało 5 pracowników słubickiego PUP. Joanna Dulewicz-Maryniec została uhonorowana przez prezydenta RP medalem srebrnym, a Beata Openkowska, Robert Martyn, Rafał Ossowski oraz Andrzej Zbrożek medalami brązowymi.

To nie koniec. Wyróżnienia za ponad 20-letni staż pracy przyznane przez marszałka województwa lubuskiego otrzymało 6 pracowników słubickiego „pośredniaka”: Genowefa Borowiak, Renata Zawadzka, Danuta Świerkowska, Maria Kulikowska, Krystyna Kołkowska i Katarzyna Simonienko.

Państwowe urzędy pośrednictwa pracy zostały powołane 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego (z dn. 27 stycznia 1919 r). Przez lata ich funkcja się zmieniała. Jak podaje Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego, w 1992 r. na jednego pracownika powiatowego urzędu pracy przypadało 307 bezrobotnych. W 2017 r. liczba ta zmalała do 56 osób. Obecnie służby zatrudnienia stoją przed nowymi zadaniami w związku z dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy i malejącym bezrobociem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama