Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

"Trójkąt bezpieczeństwa" na lubuskich drogach

„Trójkąt bezpieczeństwa” to nazwa akcji kontrolno-prewencyjnej, jaką prowadzą policjanci na drogach woj. lubuskiego. Kontrolują szczególnie te miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W powiecie słubickim taką niechlubną sławą cieszy się droga wojewódzka nr 137.

drogowka kontrola

Lubuska policja zwróciła uwagę na to, że w ostatnim czasie na niektórych drogach dochodziło do sporej ilości wypadków. Co najczęściej jest ich przyczyną? - Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu oraz nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania – wylicza Ewa Murmyło ze słubickiej komendy.

Stąd pomysł na akcję „Trójkąt bezpieczeństwa”. 12 marca funkcjonariusze z drogówki kontrolowali kierowców jadących drogą wojewódzką nr 137 (która prowadzi ze Słubic do Ośna Lubuskiego). To właśnie na niej dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń – o czym nie raz informowaliśmy.

Jak wyjaśnia E. Murmyło, policjanci w kilku punktach kaskadowo kontrolowali prędkość, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy dzieci są przewożone w fotelikach. Ale przyglądali się nie tylko zmotoryzowanym. Mundurowi sprawdzali też pieszych - a konkretnie to, czy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym noszą elementy odblaskowe.

Jak wypadły kontrole? – Wylegitymowanych zostało 30 osób, 146 kierowców przebadano na zawartość alkoholu. Ujawniono 24 wykroczenia drogowe, były to głównie przekroczenia prędkości, których sprawcy zostali ukarani mandatami – podsumowuje E. Murmyło.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama