Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Słubice stanęły murem za Jerzym Owsiakiem (foto/wideo)

Także do Słubic dotarła akcja #MuremZaOwsiakiem. W niedzielne popołudnie mieszkańcy naszego miasta licznie pojawili się na pl. Przyjaźni. Mieli ze sobą czerwone balony, symbol poparcia dla prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten dzień wcześniej ogłosił, że pozostaje na swoim stanowisku.

Murem Za Owsiakiem

Wiec zaplanowany na 20 stycznia miał być wyrazem poparcia dla Jurka Owsiaka, a zarazem prośbą, żeby pozostał na stanowisku prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jakie piastował od 27 lat. Jednak w międzyczasie (19 stycznia), po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak zadeklarował, że wraca na stanowisko i nadal będzie grał z orkiestrą. Nie zmieniło to jednak planów organizatorów spotkania – nadal chcieli okazać mu swoje poparcie.

Podobne happeningi odbyły się w wielu miastach kraju. Organizatorami słubickiego spotkania byli Marek Walczak i Ewa Zalewska. Na ich apel odpowiedziało około 100 osób, które pojawiły się w parku przy Placu Przyjaźni. W gronie tym był m.in. wicestarosta słubicki Robert Włodek.

Mieliśmy poprosić Jurka, żeby został, ale skoro zostaje, chcemy mu podziękować za wiele lat pracy w orkiestrze – tłumaczył M. Walczak, szef prywatnego pogotowia, które bierze udział w zabezpieczeniu medycznym zarówno Pol’and’Rock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą, jak i finału WOŚP w Warszawie (o czym niedawno pisaliśmy).

Mamy nadzieję, że krótki materiał, który pójdzie do Warszawy, upewni Jurka, że warto grać z orkiestrą, że będzie miał nasza pomoc. Potwierdzamy sobą, że nadal będziemy robić to, co on zaczął – zaznaczył M. Walczak.

Z kolei E. Zalewska zachęciła rodziców dzieci, które korzystały ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP do napisania listów do Jurka Owsiaka z podziękowaniem, żeby wręczyć mu je podczas tegorocznego Pol’and’rock Festiwalu.

Zgromadzeni uczcili również minutą ciszy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W tle rozbrzmiewała muzyka znana z przystanków, kilkukrotnie usłyszeć było można utwór Starego Dobrego Małżeństwa „Modlitwa końca mojego wieku” ze znaczącymi słowami: „Zachowaj dzisiaj od nienawiści/Moje serce moje oczy moje myśli”.

Na wiecu obecni byli również sąsiedzi zza Odry, a dokładniej - grupa ratownictwa medycznego z Frankfurtu nad Odrą, pod dowództwem Svena Oberlandera, którzy co roku współpracują z WOŚP podczas festiwalu w Kostrzynie.

Na zakończenie spotkania wykonano wspólne zdjęcie. A na placu Przyjaźni pozostały czerwone balony, balonowe serca… wiele z nich zawieszonych zostało na fontannie, obok zniczy, stojących wciąż od dnia śmierci prezydenta Adamowicza.

Tak Słubice wyraziły poparcie dla Jurka Owsiaka – zapraszamy na nasz materiał foto/wideo. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama