Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Starosta u wojewody – z nadzieją na dobrą współpracę

Wojewoda lubuski spotkał się z nowo wybranymi samorządowcami. W tym gronie znaleźli się również przedstawiciele powiatu słubickiego, którym na dobrej współpracy zależy szczególnie. Czy nowe władze powiatu dogadają się z wojewodą lepiej niż poprzednie?

wojewoda starosta

3 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie, na które wojewoda lubuski Władysław Dajczak zaprosił przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z naszego województwa. Był tam również nowo wybrany starosta słubicki Leszek Bajon.

- Naszym wspólnym celem powinien być rozwój Polski, naszego regionu i zaspokajanie potrzeb Państwa współmieszkańców, którzy państwu zaufali i będą oczekiwali realizacji zadań, które przyczynią się do wzrostu poziomu ich życia – mówił wojewoda do samorządowców. Zadeklarował przy tym wolę współpracy i otwartość.

Liczy na to Leszek Bajon. - Z wielkim zadowoleniem i nadzieją przyjąłem pana deklaracje o współpracy na linii powiat-województwo. W imieniu członków zarządu powiatu oraz radnych mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by nasze wspólne działania przyniosły dla mieszkańców powiatu słubickiego oraz całego województwa wymierne korzyści – napisał starosta w liście, który wręczył wojewodzie osobiście. Wcześniej, podobny dokument od wojewody trafił w ręce starosty - ZOBACZ.

Czy to oznacza przełamanie lodów i faktycznie będzie początkiem współpracy przy rozwiązywaniu problemów finansowych powiatu? Lokali politycy mają nadzieję, że to coś więcej niż tylko kurtuazja. Jeden z nich (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) powiedział w rozmowie z nami, że wcześniej tak naprawdę chodziło o konflikt personalny, a nie partyjny. A języczkiem u wagi miała być osoba Marcina Jabłońskiego.

Na pozytywne zmiany liczy również Robert Włodek, wicestarosta słubicki, szef powiatowych struktur SLD w Słubicach. - Będzie nowe otwarcie? Mam nadzieję. Staramy się – napisał na jednym z forów politycznych.

Współpraca jest konieczna, aby rozwiązać problemy finansowe powiatu słubickiego. Chodzi przede wszystkim o zwrot opłat za terminal w Świecku. Wg danych z Regionalnej Izby Obrachunkowej na początku 2018 roku było to blisko 26 mln zł.

A ile wynosi obecnie? Tak naprawdę do końca nie wiadomo, bo część spraw jest w trakcie procedur sądowych. O szczegóły postanowiliśmy zapytać nowego starostę Leszka Bajona podczas wywiadu, który już niebawem ukaże się na naszej stronie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama