Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

„Muzeum Słubic” rusza w trasę

Pierwsze muzeum Słubic jest prawdziwie mobilne. Gościło już w kilku miejscach, ale zdaniem jego twórców - to wciąż za mało. Rusza w trasę po to, żeby rozmawiać o różnych tematach związanych z naszym miastem. W tym na przykład o… kierowcach czy wielokulturowych reklamach.

muzeum bazar2

Przypomnijmy, pierwszym Muzeum Słubic „zarządza” Fundacja Dobro Kultury. I wciąż je rozwija. W ciągu najbliższych dwóch tygodni planuje zorganizować 9 spotkań poświęconych różnym tematom związanym z naszym miastem.

W ich trakcie chcielibyśmy wspólnie z państwem przyjrzeć się dokładniej Słubicom. Każde dotyczy jednego, konkretnego tematu - mówi Małgorzata Murao z fundacji. I wyjaśnia, jak będą wyglądały spotkania. - Na początku wyruszymy razem w teren, by szukać odpowiedzi na interesujące nas pytania, a potem zasiądziemy wspólnie do rozmowy, by przedyskutować to, co zobaczyliśmy – mówi.

A czego dotyczyć będą spotkania? Temu, co bliskie każdemu mieszkańcowi miasta. Poniżej szczegółowy harmonogram.

Program spotkań
  • 14 listopada (środa), godz. 11 - Piechotą, rowerem, samochodem – jak przemieszczają się słubiczanie i kto ma z tego jaką korzyść.
  • 15 listopada (czwartek), godz. 16.30 - Kamień i drewno – gdzie szukać w Słubicach dobrej architektury.
  • 16 listopada (piątek), godz. 11 - Dobry sąsiad to… - szukamy śladów więzi dobrosąsiedzkich.
  • 17 listopada (sobota), godz. 11 FSL, FF, FG… - skąd przyjechały samochody parkujące w Słubicach i jak jest z manierami ich kierowców.
  • 18 listopada (niedziela), godz. 11 - Kultura przez duże K, kultura przez małe k – co można znaleźć na wale.
  • 20 listopada (wtorek), godz. 16.30 - Szyldy i Schilden – wielokulturowość słubickich reklam.
  • 21 listopada (środa), godz. 11 - Barwy Słubic: beż, brąz i seledyn – oczopląs czy ukojenie.
  • 22 listopada (czwartek), godz. 11 - Plac zabaw dla małych i dla dużych – gdzie można się bawić, niezależnie od wieku.
  • 22 listopada (czwartek), godz. 16.30 - Tu jest dobrze – słubickie highlighty.
W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy chętni – w tym również dzieci z opiekunami i młodzież. Każde będzie trwało około 2 h.

Jak się zgłosić?

Należy wysłać e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu trzeba podać, w których spotkaniach chce się uczestniczyć i podać nr telefonu. Na ten numer organizatorzy wyślą sms z informacją o miejscu spotkania. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia poprzedzającego dane spotkanie. Udział w nich jest bezpłatny, ale organizatorzy zachęcają, żeby mieć przy sobie drobne np. na napoje.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama