Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

„Muzeum Słubic” rusza w trasę

Pierwsze muzeum Słubic jest prawdziwie mobilne. Gościło już w kilku miejscach, ale zdaniem jego twórców - to wciąż za mało. Rusza w trasę po to, żeby rozmawiać o różnych tematach związanych z naszym miastem. W tym na przykład o… kierowcach czy wielokulturowych reklamach.

muzeum bazar2

Przypomnijmy, pierwszym Muzeum Słubic „zarządza” Fundacja Dobro Kultury. I wciąż je rozwija. W ciągu najbliższych dwóch tygodni planuje zorganizować 9 spotkań poświęconych różnym tematom związanym z naszym miastem.

W ich trakcie chcielibyśmy wspólnie z państwem przyjrzeć się dokładniej Słubicom. Każde dotyczy jednego, konkretnego tematu - mówi Małgorzata Murao z fundacji. I wyjaśnia, jak będą wyglądały spotkania. - Na początku wyruszymy razem w teren, by szukać odpowiedzi na interesujące nas pytania, a potem zasiądziemy wspólnie do rozmowy, by przedyskutować to, co zobaczyliśmy – mówi.

A czego dotyczyć będą spotkania? Temu, co bliskie każdemu mieszkańcowi miasta. Poniżej szczegółowy harmonogram.

Program spotkań
  • 14 listopada (środa), godz. 11 - Piechotą, rowerem, samochodem – jak przemieszczają się słubiczanie i kto ma z tego jaką korzyść.
  • 15 listopada (czwartek), godz. 16.30 - Kamień i drewno – gdzie szukać w Słubicach dobrej architektury.
  • 16 listopada (piątek), godz. 11 - Dobry sąsiad to… - szukamy śladów więzi dobrosąsiedzkich.
  • 17 listopada (sobota), godz. 11 FSL, FF, FG… - skąd przyjechały samochody parkujące w Słubicach i jak jest z manierami ich kierowców.
  • 18 listopada (niedziela), godz. 11 - Kultura przez duże K, kultura przez małe k – co można znaleźć na wale.
  • 20 listopada (wtorek), godz. 16.30 - Szyldy i Schilden – wielokulturowość słubickich reklam.
  • 21 listopada (środa), godz. 11 - Barwy Słubic: beż, brąz i seledyn – oczopląs czy ukojenie.
  • 22 listopada (czwartek), godz. 11 - Plac zabaw dla małych i dla dużych – gdzie można się bawić, niezależnie od wieku.
  • 22 listopada (czwartek), godz. 16.30 - Tu jest dobrze – słubickie highlighty.
W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy chętni – w tym również dzieci z opiekunami i młodzież. Każde będzie trwało około 2 h.

Jak się zgłosić?

Należy wysłać e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu trzeba podać, w których spotkaniach chce się uczestniczyć i podać nr telefonu. Na ten numer organizatorzy wyślą sms z informacją o miejscu spotkania. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia poprzedzającego dane spotkanie. Udział w nich jest bezpłatny, ale organizatorzy zachęcają, żeby mieć przy sobie drobne np. na napoje.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama