Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Tak słubiczanie obchodzili Halloween (foto)

Ostatni dzień października to już tradycyjnie czas na straszenie innych oraz upiorne przebrania, czyli Halloween. Święto, choć wzbudza wiele kontrowersji, jest coraz popularniejsze w naszym kraju i wielu traktuje go jako dobra zabawę. Przyjrzeliśmy się, jak obchodzili go słubiczanie.

Halloween

Halloween wywodzi się z tradycji celtyckiej. Pierwotnie było związane z pożegnaniem letniej, a przywitaniem zimnej pory roku. Mroczne przebrania i lampiony miały odganiać złe duchy, którym tego dnia – jak wierzono - łatwiej było dostać się do świata żywych. Święto współcześnie uległo mocnym przeobrażeniem i komercjalizacji, a wielu traktuje je jako okazję do dobrej zabawy. Inni z kolei przestrzegają przez jego demonicznym i pogańskim charakterem.

Faktem jest, że staje się coraz bardziej popularne, także w Polsce. W Słubicach przez kilka lat odbywała się cykliczna impreza pod nazwą „Strasznie konkursowe Halloween”. Na placu Bohaterów można było spotkać rozmaitych przebierańców, wziąć udział w zwariowanych konkursach czy też podziwiać wykonane z dyni lampiony.

Choć imprezy już nie ma, to słubiczanie nadal aktywnie bawią się podczas Halloween - przebierają się, wróżą, wzajemnie straszą. W środowy wieczór niejeden z nas usłyszał słynne „cukierek albo psikus”. A od naszych internautów otrzymaliśmy sporo zdjęć prezentujących jak wyglądał ten „upiorny” wieczór. Wielu nie brakowało wyobraźni i potrafili nas zaskoczyć.

Była też gorąca dyskusja na temat samego święta - jego istoty i pochodzenia – a także polskiej alternatywy dla Halloween, czyli słowiańskich „Dziadów”. Komentarze internautów można przeczytać na naszym facebookowym profilu – KLIKNIJ. A na naszej stronie zapraszamy do obejrzenia halloweenowej galerii zdjęć.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama