Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Medal dla policji za krwiodawstwo

O akcjach honorowego krwiodawstwa organizowanych przez policję pisaliśmy już wiele razy. Tę aktywną działalność docenił Polski Czerwony Krzyż i przyznał słubickiej komendzie specjalne odznaczenie. Gratulujemy! I przy okazji zapraszamy na kolejną akcję.

policja odznaczenie_krew

Słubiccy policjanci od dawna angażują się w akcje honorowego krwiodawstwa. Pod komendą przy ul. Łokietka regularnie parkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, do którego przychodzą honorowi krwiodawcy z całego miasta.

16 października Magda Jankowska, policjantka reprezentująca Komendę Powiatową w Słubicach, odebrała medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżnienie to w imieniu ministra zdrowia wręczyła jej Monika Fabisz-Kołodzińska, dyrektor RCKiK w Zielonej Górze. Uroczystość odbyła się w zielonogórskiej Palmiarni.

Jest to nagroda za aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK. Co ważne, wyróżnienie jest skierowane nie tylko do policjantów, ale również do wszystkich mieszkańców powiatu słubickiego, którzy uczestniczą w zbiórkach krwi organizowanych pod słubicką komendą. - Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach – zachęcają pracownicy RCKiK. Kolejna okazja już jutro!

policja odznaczenie_krew_2

Krwiobus będzie stał pod komendą 18 października w godz. 9-12. Kto się wybiera?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama