Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Sylwia Szary - kandydatka do Rady Miejskiej w Słubicach
reklama
reklama

Sylwia Szary - kandydatka do Rady Miejskiej w Słubicach

Są wśród kandydatów na radnych osoby, o których mało się mówi – nie są politykami, a praktykami, którzy w codziennej pracy pomagają innym. I chcą to robić na szerszą skalę, dbając o ulice, na których się wychowały. Taką osobą jest Sylwia Szary.

sylwia wybory

Sylwia Szary kandyduje do Rady Miejskiej w Słubicach z bezpartyjnego komitetu wyborczego Radni dla Mieszkańców w okręgu nr 12 (ulice: Mieszka I, Witosa, Piska, Staszica, Jagiełły, Jagiellończyka, Osiedle Świerkowe oraz Konstytucji 3 Maja od nr 1 do 66).

Z wykształcenia socjolog, a z zawodu funkcjonariusz policji. I mediator. A dokładniej: Przewodnicząca Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP Słubice, Specjalista ds. Przeciwdziałania Mobbingowi w pracy, certyfikowany trener Umiejętności Społecznych. Zajmuje się tymi najtrudniejszymi rodzinnymi sprawami, jak przemoc. Pomaga. Młodzieży prowadząc zajęcia z mediacji rówieśniczej, a rodzinom – ucząc, jak poprawić relacje, wyeliminować dysfunkcje, przemoc.

Prywatnie: mama trójki dzieci. - Jestem miłośniczką rodzinnej harmonii, wzajemnej rodzinnej tolerancji. Rodzina jest fundamentem mojego życia. Uwielbiam wieś, folkowy styl, dobrą muzykę. W życiu i w wychowaniu dzieci kieruję się tradycją przekazaną mi przez moich rodziców – mówi o sobie Sylwia Szary.

Jaki program wyborczy ma Sylwia Szary?

Po pierwsze – bezpieczeństwo mieszkańców. Żeby ulice te nie były dłużej zaniedbane, przez to staną się bezpieczniejsze dla kierowców i pieszych. – Teraz mamy w połowie wyremontowane drogi chodniki bez przejrzystości komunikacyjnej, chaos przy ulicy Piskiej, na której mieszkam od ponad 30 lat, złe oznakowanie ulic, brak sygnalizacji świetlnej, brak oświetlenia przejść dla pieszych przy tak wiekowych już lampach miejskich, brak zatoczek parkingowych – wymienia S. Szary. To się musi zmienić – oczywiście, po konsultacjach z mieszkańcami.

Po drugie - bezpieczeństwo domów. Jakie problemy należy rozwiązać? - Nieoczyszczone rowy melioracyjne, studzienki kanalizacyjne, od lat nierozwiązany problem zalewania domów przy intensywnych opadach, niebezpieczne cofki z sieci kanalizacyjnej – wylicza S. Szary. I dodaje, że konieczna jest systematyczna praca, żeby utrzymać tę infrastrukturę w dobrym stanie.

Bezpartyjna i silna kobieta

Sylwia Szary chce być radną, która będzie słuchać mieszkańców. - Czas na współdecydowanie o jakości naszego życia, naszych chodnikach przylegających do naszych domów, oznakowaniu naszych ulic, kierunku ruchu pojazdów, placach zabaw… Współdecydowania, a nie decydowania za nas... – podkreśla. – I zaznacza, że chciałaby z całą odpowiedzialnością podjąć się natychmiastowej zmiany tej małej "ojczyzny", w której wychowała się i mieszka od 30 lat.

- Zatem proszę was o głos w dniu wyborów, do których przystąpiłam jako kandydatka z hasłem wyborczym: " Lojalna wobec człowieka, a nie wobec władzy" – apeluje S. Szary.

Jak głosować na Sylwię Szary?

W wyborach do Rady Miejskiej w Słubicach postaw znak X przy nazwisku Sylwia Szary - KWW Radni dla Mieszkańców, lista nr 16, okręg nr 12.

[Materiał wyborczy. Sfinansowano ze środków KWW Radni dla Mieszkańców]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama