Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Kogo na stanowisku burmistrza widzi słubicka młodzież?

Wybory samorządowe coraz bliżej, a tymczasem w Liceum Ogólnokształcącym w Słubicach odbyły się prawybory na stanowisko burmistrza Słubic. Młodzież zdecydowała, kto według nich przez najbliższe 5 lat powinien rządzić gminą. Zdecydowanie wygrał jeden z kandydatów – Mariusz Olejniczak.

liceum wybory

Było jak w prawdziwych wyborach: komisja siedząca przy stołach i zbierająca podpisy na listach, a potem wydająca kart do głosowania. Miejsce do dokonania wyboru i urna, do której uczniowie ogólniaka wrzucali swoje głosy.

Po podliczeniu okazało się, że zdecydowanie wygrał jeden z kandydatów: Mariusz Olejniczak zdobył 47 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się Maja Pszczołowska- Mizerska, która uzyskała 23 proc. głosów. Na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Dubacki z niewiele mniejszą ilością oddanych głosów – jego wynik to 21 proc. Najmniej, bo 8 proc. głosów młodzież oddała na Tomasza Pisarka.

Licealiści poważni podeszli do demokratycznego wyzwania - w prawyborach była wysoka frekwencja – wyniosła aż 69 proc. Oby i dorośli mieszkańcy naszej gminy tak tłumnie poszli do urn wyborczych 21 października.

A czy wyniki uzyskane przez kandydatów w głosowaniu młodzieży będą miały odzwierciedlenie w prawdziwych wyborach? Przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie.

Jak oceniacie wybór młodzieży? Czy wynik jest zaskakujący?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama